• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Аеромедицина в Україні: на Львівщині вертольотом евакуювали першу пацієнтку

У п'ятницю, 9 квітня, в Україні запрацював аеромедичний простір. Вертоліт ДСНС доставив до Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги Львова пацієнтку з міста Турка

В Україні запрацювала аеромедична евакуація
В Україні запрацювала аеромедична евакуація
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Міністерства охорони здоров'я України, передає "ДС".

Пацієнтці 79 років, у неї підозра на гострий мозковий інсульт, зараз з нею працюють медики у лікарні Львова.

"Це перше транспортування пацієнта в межах пілоту з аеромедичної евакуації ... Для нас це велика перемога, адже це ще один великий крок до швидкого та якісного порятунку життя", — сказав глава МОЗ Максим Степанов.

Він додав, що наразі пілотний проєкт запущений у Київській та Львівській областях.

Проєкт аеромедичної евакуації розпочався 1 квітня. Перевезення повітряним транспортом пацієнтів передбачені, зокрема, у випадках, якщо наземним транспортом вони ускладнені через об'єктивні причини або це може призвести до значного погіршення стану здоров'я або ускладнення подальшого перебігу хвороби пацієнта внаслідок затримки госпіталізації.

1 квітня у Львівській області на постійне чергування заступила бригада Авіаційної системи МВС. Крім льотного складу, на пункті постійно чергуватимуть медики.

Як повідомляла "ДС", Міністерство охорони здоров'я у січні 2021 року анонсувало проєкт зі створення єдиного аеромедичного простору, який передбачає цивільну медичну евакуацію важкохворих.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua