• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Акції проти оновленого ЗНО з мови і літератури містять більше політики, ніж суті, - Бабак

Реклама на dsnews.ua

Учора під КМУ та стінами ОДА в різних регіонах прийшли пікети через оновлені стандарти ЗНО з української мови та літератури. В їх проведенні голова освітнього комітету ВРУ Сергій Бабак вбачає більше політики, аніж суті, та пояснює, чому

«Подібні акції протестів містять більше елементів політики, ніж суті. Бо нічого поганого у цьому немає. І розділення української мови (та літератури, — ред) – в цьому теж немає нічого поганого. Тим паче, що ніхто нічого не прибирав – замість одного є два (варіанти ЗНО, — ред) на вибір. Тож, не треба підмінювати поняття, а діти зможуть зосередитися на тому, що їм потрібно для вступу, для того, щоби підготуватися до конкретної спеціальності у конкретному закладі освіти», — сказав він.

Наказ про запровадження окремого ЗНО з української мови на додачу до існуючого ЗНО з української мови і літератури був підписаний ще у 2019 році, але тоді його не критикували, нагадав нардеп. А зараз критикують, бо в цьому є зацікавлені політичні сили. 

«Думаю, що політичині сили просто хочуть розхитати ситуацію, зокрема, користуючись результатами місцевих виборів, конституційною кризою і іншою сукупністю фактів, які відбуваються в нашій країні. Тому, в принципі, критикують всіх і все. Те, що українська і мова, і література потрібні – це так. Однак, якщо дитина справді хоче – вона буде читати, і тут питання в цьому немає. Українська мова, справді, критична, бо у нас навчання у закладах вищої освіти відбувається для українців, виключно українською мовою. Тут вона обов’язково потрібна. А література – вона потрібна на гуманітарних спеціальностях і там є обов’язковою. Це нормально. Загалом же, любов до української літератури, я думаю, що треба не примусово нав’язувати, а просто спонукати до цього дітей, мотивуючи», — сказав Бабак.

Нагадаємо, наказ МОН про запровадження нового ЗНО з української мови (від липня 2019 року) було підписано ще ексміністром Лілією Гриневич. 

Тож, за словами чинного в.о. міністра освіти Сергія Шкарлета, сьогодні МОН імплементує ті рішення, що були ухвалені раніше.

У Центрі оцінювання якості освіти наголошували, що про скасування ЗНО з української мови і літератури не йдеться. Таке комплексне оцінювання залишається, а до нього додають ще один варіант ЗНО — з української мови. І таким чином абітурієнт отримає право вибору здати, наприклад, лише мову або і мову і літературу, в залежності від того, на яку спеціальність вступатиме.

    Реклама на dsnews.ua