• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

Активісти проти "псевдоактивістів". У столиці стартували акції протесту проти будівельних рейдерів

Реклама на dsnews.ua

Асоціація інвесторів нового житла розпочала серію акцій проти рейдерів, які штучно блокують реалізацію проєктів забудовників

Про це заявила голова асоціації Світлана Мякота, яка сьогодні разом з активістами прийшла під стіни столичного Апеляційного суду, де розглядалася чергова надумана справа проти однієї із відомих будівельних компаній, повідомляє УНІАН.

"Під гаслом боротьби з незаконними забудовами деякі люди і організації роками тероризують забудовників. Насправді там все куди прозаїчніше – у такий спосіб вони просто шантажують компанії, вимагаючи у них гроші за можливість спокійно реалізувати той чи інший проєкт. Цим рейдерством займається депутат Київради Ігор Мірошніченко та його бойовики із "Твердині" і "Стоп свавіллю" – "де юре" ці організації є громадськими, але за методами своєї боротьби вони немов сумнозвісні угрупування початку 90-х — трощать огорожі на об’єктах, б’ють охоронців…. Останнім часом до цієї компанії приєднався й експерт в області будівництва Віктор Глеба, який, очевидно, теж вирішив підзаробити у такий специфічний спосіб", — розповідає Світлана Мякота.

Останнім часом тиск з боку рейдерів на забудовників значно посилився. Голова асоціації припускає, що у псевдоактивістів з’явився новий спонсор, зацікавлений в тому, щоб ринок будівництва перетворився на хаос.

"У них є неабиякі ресурси. Є гроші на замовні публікації у ЗМІ, на прямі ефіри на телеканалах, на листівки, що роздаються в метро, на проплачені мітинги і акції "бойовиків". Хай воюють з ким хочуть, але чому від цього повинні страждати прості люди, інвестори? Чому вони не можуть спокійно дочекатися своїх квартир, які насправді будуються, і це відбувається якісно і за графіком? Мірошніченко, Глеба та решта їхньої компанії свідомо створюють негативне тло для того чи іншого забудовника – адже це вигідно і їм, ї їхньому можливому замовнику. А про проблеми інвесторів вони взагалі не думають", — заявила Світлана Мякота.

За словами активістки, Асоціація інвесторів нового житла продовжить боротися з псевдоактивістами, адже від цього залежить майбутнє багатьох інвесторів.

«Люди не хочуть, щоб питання – чи отримають вони квартиру чи ні – залежало від Мірошніченка чи Глеби. Тому і об’єдналися, щоб протистояти і цим рейдерам, і ситуації, що склалася. Сьогодні була наша перша акція, але ми точно продовжимо боротьбу проти псевдоактивістів. І, зрештою, з’ясуємо, хто стоїть за усіма ними», — підкреслила Світлана Мякота.

Прізвище Ігоря Мірошніченка, Віктора Глеби не вперше згадується у контексті скандалів, пов’язаних з можливим шантажем забудовників. Цих людей регулярно звинувачують у рейдерстві та шантажі будівельників.

    Реклама на dsnews.ua