• USD 28.2
  • EUR 34.2
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Amnesty International вимагає обмежити торгівлю поліцейськими спецзасобами

Реклама на dsnews.ua

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International звернеться до ООН з проханням врегулювати торгівлю спецзасобами, які використовуються поліцейськими

Про це йдеться в публікації "Інтерфакс-Україна", передає "ДС".

"Усі країни світу повинні негайно вжити екстрених заходів для заборони глобальної торгівлі обладнанням, призначеним для заподіяння болісних страждань і травм", — цитує агентство спільну доповідь Amnesty International і дослідницького фонду "Омега", присвячену контролю за поширенням "знарядь тортур".

Організації також закликали "встановити контроль за обігом стандартного поліцейського спецобладнання з метою не допустити його потрапляння в руки злочинців".

"Через більш ніж три десятиліття після того, як в усьому світі тортури були оголошені поза законом, людей продовжують катувати, найчастіше до смерті, в тюрмах та інших місцях утримання під вартою в усьому світі. Безглуздо забороняти тортури і при цьому продовжувати торгувати жахливим обладнанням, спеціально призначеним для катувань, зокрема, кийками з шипами і ножними кайданами", — вважає очільник Amnesty International з питань бізнесу, забезпечення безпеки і прав людини Патрик Вілкен.

За його словами, "в усьому світі протестувальники задихаються від сльозогінного газу і отримують каліцтва від гумових куль".

"Очевидно, що назріла гостра необхідність посилити контроль за торгівлею поліцейським спецспорядженням. Стандартні спецзасоби, такі як наручники і поліцейські кийки, можуть стати знаряддями катувань, якщо вони потраплять не в ті руки. Країни світу повинні обʼєднатися, щоб створити глобальний, обовʼязковий для виконання юридичний механізм з регулювання торгівлі подібними засобами", — закликав він.

Вілкен також вважає, що і компанії-виробники повинні запобігати неналежному використанню їх продукції.

На думку правозахисників, держави повинні повністю відмовитися від спецспорядження, зокрема, кийків з шипами, електрошокових поясів і обважнених ножних кайданів, забезпечити надійний контроль за дотриманням прав людини при торгівлі поліцейським обладнанням: наручників, перцевих аерозолів і електрошокерів.

За останні пʼять років Amnesty International повідомляла про тортури і жорстоке поводження в більш ніж 140 країнах. Правозахисники також зазначають, що в Гонконгу, Лівані, Судані, Чилі, США, Франції, Білорусі правоохоронні органи зі зловживаннями і жорстко припиняли протести.

Як писала "ДС", Кабінет міністрів України погодив законопроєкт про розширення прав для поліції на використання електрошокерів.

    Реклама на dsnews.ua