• USD 28.3
  • EUR 34.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

АМПУ приховала витік нафти у Чорне море і блокує роботу екологів, - ДЕІ

Адміністрація морських портів України приховала від Державної екологічної інспекції розлив нафтопродуктів у Чорному морі, яке сталося, ймовірно, з судна "Аметист" у Чорноморську

Витік нафти у Чорне море
Витік нафти у Чорне море
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив голова Держекоінспекції Андрій Мальований, інформує "ДС".

"Сталася подія, яка довела, що Адміністрація морських портів України замість того, аби допомагати боротися з порушниками, просто блокує нашу роботу! Під час надзвичайної ситуації в Чорному морі відбувся розлив нафтопродуктів, ймовірно з судна "Аметист". Про це Держекоінспекція дізналася зі ЗМІ, хоча мала б бути проінформована АМПУ згідно з чинним порядком взаємодії між нашими структурами", — написав він у Facebook.

Зазначається, що представники ДЕІ виїхали до причалу моря, де на поверхні води помітили плями від нафтопродуктів та сліди сорбенту, який використовують для їхнього збору. 

"Тобто, в АМПУ знали про цей випадок і просто хотіли приховати результати катастрофи!" – обурився Мальований. 

Він також нагадав, що наразі працівники ДЕІ не мають права самостійно заходити в портову зону, а тому покладаються на добросовісність портовиків. Інспектори взяли проби води для лабораторного аналізу. 

"За результатами будемо розраховувати збитки та з’ясовувати, хто є власником судна", – зазначив голова інспекції. 

Він додав, що за фактом приховування відомостей про екологічний стан водних ресурсів та недбалого ставлення до посадових обов’язків працівників Чорноморської філії ДП "АМПУ" екологічна інспекція скерувала повідомлення про вчинення кримінального правопорушення до Одеської обласної прокуратури та управління ДБР у Миколаєві. 

"Вкотре звертаюсь до керівництва АМПУ з проханням відповідально ставитись до своїх зобов’язань. Інакше змушений буду підіймати перед керівництвом держави питання про неможливість наших спільних дій через відвертий саботаж однієї зі сторін", — резюмував голова Держекоінспекції.

Разом з тим на своїй сторінці у Facebook АМПУ заявила, що ніякого витоку нафтопродуктів не було. "Інформація, щодо того, що морський буксир "Аметист", нібито тоне в акваторії морського порту "Чорноморськ", а також щодо розливу нафтопродуктів, пов’язаних з цим судном, не відповідає дійсності", — йдеться у повідомленні.

    Реклама на dsnews.ua