• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Арестович сказав, що потрібно для вирішення мовної проблеми в Україні

Речник української делегації в Тристоронній контактній групі по Донбасу Олексій Арестович запропонував спосіб вирішити мовну проблему в Україні

Олексій Арестович
Олексій Арестович / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це він поміркував в ефірі Україна 24, передає "ДС".

"Кілька років тому в Голландії було серйозне дослідження з проблем української та російської мови в Україні, здійснювали його люди, які добре знають тему постконфліктного врегулювання в Азії, Африці і т.д. Вони зібрали в одному приміщенні тих, хто категорично за українську, і тих, хто категоричний за російську другу державну, і дали їм можливість сваритися, скільки хочуть", — розповів речник української делегації в ТКГ.

"Прихильникам української мови дуже важливе почуття безпеки в цьому питанні, для них мова — частина самоідентифікації, російськомовних співгромадян вони сприймають як загрозу і п'яту колону. Російськомовні почуваються в Україні людьми другого сорту, це було встановлено психологами. І голландці запропонували просте рішення: українцям треба дати відчуття безпеки, а російськомовним — дати відчуття того, що вони такі ж громадяни", — додав він.

Нагадаємо, раніше глава Мінкульту Ткаченко розповів, кого в першу чергу слід штрафувати за порушення "мовного закону".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua