• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Арестович сказав, чому Росія наказала маріонеткам в ОРДЛО тримати КПВВ закритими

Реклама на dsnews.ua

Росія не дозволяє своїм маріонеткам в ОРДЛО відкрити пункти пропуску, щоби змусити Україну вести прямі переговори з терористами

Про ситуацію розповів радник української делегації в ТКГ Олексій Арестович в ефірі каналу "Україна 24", передає "ДС".

"Що ми бачимо? Що, можливо, буде розблоковано роботу КПВВ. Немає поки гарантії. Мова зайшла про технічні суперечки, ми надали свій план вирішення цих технічних суперечок, чекаємо на відповідь російської сторони. Партнери наполягають на відкритті, ОБСЄ сильно натякає, навіть прямо говорить російській стороні: "Хлопці, давайте відкриватися", — сказав він.

"Вони (Росія, — "ДС") хочуть, аби ми безпосередньо спілкувалися з представниками ОРДЛО. Ми говоримо: включіть їх до складу російської делегації указом президента Путіна — і будемо спілкуватися. А поки ми спілкуємося тільки з російською делегацією. А вона наполегливо робить вигляд, що є посередником", — додав Арестович.

Нагадаємо, Україна заявила, що 10 листопада відкриває всі КПВВ : в Донецькій області — КПВВ "Гнутове", "Новотроїцьке", "Мар'їнка", "Майорське"; на Луганщині — "Станиця Луганська", "Щастя" і "Золоте". Однак "ЛНР" сказала, що не відкриватиме зі свого боку нові КПВВ "Щастя" і "Золоте" 10 листопада. У свою чергу, "ДНР" сказала, що буде як і раніше відкривати "Оленівку" два дні на тиждень, а інші КПВВ залишить закритими.

    Реклама на dsnews.ua