• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Арестович сказав, чому Росія затягує з обміном полоненими на Донбасі

Росія намагається примусити Україну до прямих перемовин з так званими "ДНР" та "ЛНР", використовуючи для цього питання обміну утримуваними особами. Тому, серед іншого, процес обміну затягується

Олексій Арестович
Олексій Арестович
Реклама на dsnews.ua

Про це розповів УНН спікер української делегації в Тристоронній контактній групі щодо мирного врегулювання ситуації на Донбасі Олексій Арестович, передає "ДС".

"Процес затягується, тому що Росія затягує. Вони дуже чітко ставлять всі питання, окрім економічних, мабуть. Принаймні, безпекове і гуманітарне, в тому числі обмін полонених, залежить від того, чи вступаємо ми у перемовини з представниками квазі-державних утворень. Вони постійно на цьому наполягають, простими словами – торгують життями, заручників – і наших, і їх, які знаходяться у нас, для того, щоб примусити нас вступити до прямих перемовин з так званими "ДНР" і "ЛНР". Ми на це не йдемо і ніколи не підемо", — заявив Арестович.

Спікер української делегації підкреслив, що стороною конфлікту є Російська Федерація.

"Ми їм про це нагадуємо постійно… Їм нагадує ОБСЄ, і це – питання, яке підлягає перегляду. РФ має взяти на себе політичну відповідальність за все, в тому числі за звільнення заручників. Це позиція делегації і глави делегації", — наголосив він.

Також, зазначив співрозмовник, на сьогодні з питанням обміну утримуваних осіб не все просто, тому що російська сторона наполягає на процесуальному очищенні.

"Воно має особливості: росіяни ж думають, що процесуальне очищення – це коли Путін усіх наказом помилує, тощо. У нас це працює трохи не так", — пояснив він.

Зокрема, зі слів Арестовича, помилувати президент України не може одностайно.

Окрім того, з його слів, є люди, які ходять на українські суди, а є і ті, хто їх уникає, є люди які невідомо, де знаходяться, є люди які навіть встигли знову потрапити в тюрму.

"Але, 15 лютого до Верховної Ради було внесено законопроект, який має сприяти … процедуру процесуального очищення, він зареєстрований. Це – також крок, який, я думаю, сприяє вирішенню питання повернення полонених на державному рівні", — додав речник української делегації.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua