• USD 28.2
  • EUR 33.1
  • GBP 36.1
Спецпроєкти

Аваков закликав хасидів поважати закони України

Реклама на dsnews.ua

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков зустрівся з представниками хасидів і запевнив, що Україна з повагою ставиться до релігійних конфесій, проте влада змушена вводити обмеження через коронавірус

У зустрічі взяли участь президент Міжнародного благодійного фонду імені Рабі Нахмана з Бреслава Натан Бен-Нун, головний рабин Києва Іонафан Маркович і виконавчий директор фонду Браверман Сагі, повідомляє "ДС" з посиланням на прес-службу МВС.

Арсен Аваков підкреслив, що Україна з повагою ставиться до всіх релігійних конфесій і завжди забезпечує безпеку і порядок під час проведення обрядів і масових акцій. Однак у звʼязку з пандемією COVID-19, влада була змушена обмежувати всі масові акції, в тому числі релігійні. Так, обмежувальні заходи були введені під час святкування православного Великодня, Хресного ходу та інших релігійних заходів.

Саме тому Кабінет міністрів прийняв рішення про заборону на вʼїзд паломників до Умані для святкування Рош ха-Шана.

"Щороку місто приймало від 20 до 50 тисяч паломників-хасидів з усього світу. Ми з глибокою повагою ставимося до національних та релігійних традицій. Однак світова пандемія COVID-19 диктує нам інші правила, де безпека і здоров’я громадян – понад усе. Ми закликаємо паломників поважати Український закон та не провокувати ситуацію на кордоні нашої держави", — зазначив Аваков.

Під час зустрічі представники хасидської громади звернулися до міністра внутрішніх справ щодо вирішення деяких організаційних питань, в тому числі медичного обслуговування. Всі питання були узгоджені.

Як писала «ДС», 15 вересня сотні паломників-хасидів, які намагалися потрапити в Україну незважаючи на обмеження вʼїзду, продовжували перебувати на кордоні між українським і білоруським пунктами пропуску.

В Офісі президента повідомили, що ситуація на українсько-білоруському кордоні, де знаходяться сотні паломників-хасидів, повністю контрольована, у Держприкордонслужбі достатньо сил і засобів для надійної охорони державного кордону.

Міністр внутрішніх справ Ізраїлю Арʼє Дері попросив президента України Володимира Зеленського пропустити в країну хасидів, які застрягли на кордоні України і Білорусі.

    Реклама на dsnews.ua