• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Бабченко заявив, що росіяни створили ефективну вакцину, і закликав Зеленського визначитися з позицією

Журналіст Аркадій Бабченко, який утік із РФ, заявив, буцімто росіяни створили дійсно ефективну вакцину від коронавірусу

"Супутник V"
"Супутник V"
Реклама на dsnews.ua

Про це він написав у Facebook, передає "ДС".

Журналіста зачепили слова президента України Володимира Зеленського про те, що українці "не кролики" для експериментів із російською вакциною проти коронавірусу.

"Ніякого підтвердження "Супутник V", те, що вона гарантовано дає результат — немає. Я вважаю, що громадяни України — це громадяни, це люди і точно не кролики. На них експериментувати ми не маємо права, тому ми домовлялися тільки з тим провідними виробниками вакцин, які затверджені світом і які дають позитивний результат", — заявив Зеленський.

"Ну, тобто, якби підтвердження було — то без проблем, закупили б і російську вакцину, я правильно розумію? Ну так у мене х*інові новини. "Ланцет" (медичний журнал, — "ДС") випустив статтю, в якій йдеться, що російська вакцина вкрай ефективна. Дев'яносто один і шість десятих відсотка. Захист від середнього і важкого перебігу хвороби — сто відсотків. Захист від нового штаму, виявленого в Великобританії. Це стало сенсацією, про це повідомили всі провідні світові ЗМІ", — прокоментував слова Зеленського Бабченко.

"Реальність така — так, росіянам удалося створити хорошу вакцину. Так, вона працює. Так, це починають визнавати в світі. Іноді, приблизно раз на сто років, їм дійсно вдається щось зробити — то в космос полетіти, то працюючу вакцину створити", — стверджує журналіст.

При цьому він поставив Зеленському риторичне питання: чи готовий він закуповувати російську вакцину, якщо її будуть купувати розвинені країни?

За словами Бабченка, президентові варто було би відразу сказати, що Україна не буде купувати вакцину у окупантів, а не тому, що її ефективність не доведено.

"Ми не беремо тому, що неефективна? Чи все ж тому, що — окупанти? Визначтеся вже нарешті. Тому що, якщо неефективна — ну, ось, ефективність доведена. І? Що тепер?" — підкреслив журналіст.

Нагадаємо, Зеленський назвав кілька пріоритетів боротьби з поширенням коронавірусу в Україні.

    Реклама на dsnews.ua