• USD 36.6
  • EUR 39.4
  • GBP 46
Спецпроєкти

Багатодітна мати залишила дітей у Криворізькій міськраді через неспроможність прогодувати

У Кривому Розі Дніпропетровської області багатодітна мати залишила своїх дітей у приміщенні міської ради через неспроможність їх прогодувати

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться на офіційному сайті Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової, передає "ДС".

За поясненням матері, вона переїхала з Кривого Рогу до селища Широке Дніпропетровської області. З метою оформлення виплат, які передбачені законодавством для багатодітних сімей, вона звернулася до служби у справах дітей Широківської селищної територіальної громади. Утім через те, що не змогла надати довідку про заробітну плату чоловіка, з яким офіційно не розлучилася, виплати жінці не оформили.

На прохання матері тимчасово влаштувати дітей в притулок їй було відмовлено через відсутність місць. Натомість їй запропонували написати відмову від дітей, адже лише тоді вони можуть бути влаштовані до закладу.

"Такі дії посадових осіб територіальної громади свідчать про бездіяльність, адже за законодавством органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування мають гарантувати, зокрема, вирішення питань щодо забезпечення прав дітей, створення умов для надання послуг сім’ям з дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах", — зазначила Людмила Денісова.

Омбудсменка звернулася до виконувача обов’язків Криворізького міського голови та голови Широківської селищної громади з вимогою з’ясувати ситуацію та вжити заходів для захисту прав та інтересів дітей, а також надання багатодітній родині відповідної допомоги та підтримки.

Наразі діти перебувають в одному із закладів соціального захисту дітей Дніпропетровської області.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua