• USD 28.2
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Банкова відмовилася повідомити, хто і скільки заплатив за концерт на День Незалежності

Святкування Дня Незалежності України у столиці коштувало щонайменше 1,6 мільйона гривень, при цьому в уряді та місцевій владі кажуть, що не платили за скандальне попурі з популярними артистами

Концерт на День незалежності
Концерт на День незалежності
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у відповідях Мінкультури, Київради та Офісу президента на журналістські запити, інформує "ДС".

Мінкультури та інформполітики повідомило, що було залучено до урочистих заходів на столичній Софіївській площі та церемонії покладання квітів поруч, на Михайлівській площі. Загалом на це було передбачено 1 409 832 гривні.

Зокрема, урочистості на Софіївській площі вартували 881 205 гривень. Там за участі президента підіймали прапор, співали гімн, а після цього Володимир Зеленський виголошував промову та вручав державні нагороди, пише "Українська правда".

Кошторис урочистостей на Софіївській площі за державний рахунок
Кошторис урочистостей на Софіївській площі за державний рахунок

Заходи на Михайлівській площі були профінансовані на 528 627 гривень. Там за участі президента і його дружини відбувалось покладання квітів до Стіни пам’яті загиблих за Україну. Крім того, Зеленський також виголосив там коротку промову.

Кошторис урочистостей на Михайлівській площі за державний рахунок
Кошторис урочистостей на Михайлівській площі за державний рахунок

У Мінкультури стверджують, що не були залучені до підготовки концертної програми, а саме попурі "Музична історія Незалежності". Фінансування на це міністерством також не виділялось.

Разом з тим кошти місцевого бюджету частково також були спрямовані на урочистості на Михайлівській та Софіївській площах. Згідно з відповіддю Київської міської ради, йдеться про 191,8 тисячі гривень (відповідний кошторис оприлюднено за посиланням). Водночас міська влада наголосила, що також не займалась розробкою або фінансовим забезпеченням мистецької програми, тобто попурі за участі артистів.

Журналісти звернулися до Офісу президента з питаннями про те, хто і на яку суму оплатив музикальну програму, на якій підставі були використані музикальні твори без зазначення їхніх авторів, хто займався організацією програми тощо.

"У передбачений законом 5-денний термін у президента не надали жодної інформації по суті і лише відповіли, що продовжують термін розгляду запиту ще на 20 днів", — йдеться у статті УП.

Таким чином, загалом урочисті заходи обійшлись місцевому та державному бюджету в 1 601 632 гривні. Крім того, Київрада заплатила ще 44,6 тисячі гривень за покладання квітів до пам’ятників Тараса Шевченка та Михайла Грушевського. Загалом місцевий бюджет виділив 285 тисяч гривень на День Незалежності.

Зазначимо, що минулого уряд заплатив за святкування 259,6 тисячі, столиця – 290 тисяч.

Як писала "ДС", 24 серпня, Україна відсвяткувала 29-ту річницю проголошення своєї незалежності. На Михайлівській площі президент Володимир Зеленський з дружиною приєдналися до церемонії памʼяті полеглих захисників України. На Софійській площі глава держави виступив із промовою і вручив державні нагороди. Також там відбувся концерт, під час якого виступали Вєрка Сердючка (Андрій Данилко), Оля Полякова, Потап, Тіна Кароль. Павло Зібров та інші зірки української естради.

    Реклама на dsnews.ua