• USD 27.7
  • EUR 33.3
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Без бар'єрів. Чому інклюзія важлива для сучасного бізнесу

Прогресивні технології, швидке масштабування, глобалізація, принципи сталого розвитку, інклюзія, дизайн-мислення — це лише частина термінів, які міцно увійшли в наше життя. Щоб бути інноваційним і успішним, бізнесу доводиться оперативно реагувати на численні виклики, вивчати глобальні тренди і швидко підлаштовуватися під нові правила

Реклама на dsnews.ua

Природно, що на успішність компанії впливає досить багато внутрішніх і зовнішніх факторів. Але численні дослідження доводять, що створення безбар'єрного, комфортного середовища для клієнтів і співробітників — один з обов'язкових елементів такої успішності.

Багато компаній в Україні тільки починають оцінювати можливості щодо впровадження практик інклюзії в бізнес-структуру. Інші — вже можуть поділитися своїм досвідом, ефективними рішеннями. Традиційно порядок денний задають міжнародні бренди. Для корпоративної культури таких компаній як Danone, Auchan, Shell сприяння в розвитку толерантності суспільства та залучення різних груп людей в професійні команди давно стали нормою, це принципи захисту в їх стратегії розвитку.

Підтримує цю тенденцію в Україні і SOCAR. Протягом багатьох років на території АЗС цієї мережі є сервіси, які дозволяють зробити комфортним перебування на заправці маломобільних груп людей: розсувні двері і пандуси, санітарні кімнати для людей з інвалідністю, пеленальні столики, дитяче меню, дитячі куточки — для батьків з маленькими дітьми, а також аптечки з розширеним переліком спеціальних засобів та прилади для вимірювання артеріального тиску. Тож не дивно, що в 2020 році за свідоме використання практик інклюзивності SOCAR отримав відразу кілька нагород, наприклад, премію «Відкриті двері» від громадської організації «Доступно.UA»

При наймі співробітників в компанії також орієнтуються насамперед на відповідність кандидатів профілем посади, надаючи абсолютно всім претендентам рівні можливості.

Команда SOCAR — це 49% жінок від загальної кількості працюючих, 4% людей з інвалідністю, майже 22% людей віком старше 47 років і 400 співробітників, які мають дітей у віці до 6 років.

У компанії охоче беруть на роботу молодь без досвіду роботи і зв'язків. Навчають, надають можливості для розвитку і кар'єрного зростання. Пишаються тим, що серед начальників станцій, керівників, які керують об'єктом вартістю в кілька мільйонів і колективом до 30 осіб, чимало молодих юнаків та дівчат, які виросли, і побудували кар'єру в компанії.

Реклама на dsnews.ua

Чимало подібних прикладів і серед державних, громадських організацій. Наприклад, в культурній інституції "Мистецький арсенал" вважають, що створення комфортної обстановки для різних соціальних груп людей — це найкращий спосіб проявити повагу до людини. У культурному комплексі працює цілий відділ, який займається впровадженням практик інклюзії в щоденну діяльність.

Розвиток інклюзії в бізнесі є вигідним для всіх, але для того, щоб отримати позитивний ефект, варто докласти зусиль і трохи перебудувати роботу підприємств. Цей соціальний аспект повинен продовжувати розвиватися, адже він змінює суспільство на краще. Світ потребує інклюзивних ініціатив!

    Реклама на dsnews.ua