• USD 36.5
  • EUR 39.7
  • GBP 46.1
Спецпроєкти

Без тестів і лікарів і з концентраторами за тисячу доларів: Казанський розповів про гонку на виживання в Донецьку

В окупованому бойовиками Донецьку склалася катастрофічна ситуація із захворюваністю на COVID-19: там немає ні тестів, ані лікарів, а кисневі концентратори людям доводиться купувати у перекупників за нечувані суми

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це в своєму Telegram-каналі розповів журналіст, член української делегації в ТКГ Денис Казанський, передає "ДС".

"Лікарів не вистачає, кисню не вистачає, місць у лікарнях немає, швидкі не приїжджають на виклики. Точні цифри захворюваності і смертності приховуються, але судячи з усього, вони величезні. Проблема настільки масштабна, що її стала визнавати навіть окупаційна адміністрація. Якщо раніше практично заперечували епідемію, визнаючи лише кілька десятків хворих на день, то тепер уже визнають по 600-700. Ще в середині вересня заявили, що госпіталі завантажені на 100%. І відтоді ситуація тільки погіршилася", — зазначив він.

Казанський розповів, що у двох його знайомих в ОРДЛО захворіли батьки. У одного мати померла майже відразу, але в статистку не потрапила, так як тест не робили через його відсутність. Інший зараз рятує щепленого "Супутником V" батька.

"До лікарні батька вдалося покласти дивом — якраз співпало так, що хтось помер і звільнилося ліжко. Але в самій лікарні ситуація жахлива. Лікарів немає (вони, отримавши російські паспорти, масово звільняються і їдуть до Росії, не бажаючи працювати за 8 тисяч рублів). Кисню немає. Щодня в палаті помирає як мінімум одна людина", — написав журналіст.

"За відсутності кисню лікарі пропонують хворим самим собі купувати кисневі концентратори. Але їх у ОРДЛО теж немає — привозять мало, і майже відразу все розмітають. Привезти з України неможливо — КПВВ перекриті бойовиками. Залишається або везти з Ростова (на кордоні таке обладнання пропускають тільки за хабарі), або купувати вдвічі дорожче у перекупників. У результаті товаришеві концентратор обійшовся майже в тисячу доларів (у нас можна купити в інтернеті за 300-400). Зрозуміло, що у більшості хворих просто немає таких грошей, і їм залишається тільки приречено сподіватися на можливості свого організму", — додав він і порадив людям виїжджати з ОРДЛО.

Як повідомляла "ДС", "ДНР" вважає, що зростання захворюваності на COVID-19 на підконтрольній їй території провокують люди, які не дотримуються протиепідемічних заходів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua