• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Бідність в Україні завжди спадкова, — демограф

Рівень бідності в Україні за час локдауну навесні 2020 року збільшився до 60%, а ситуація з того часу покращилася лише в частині домогосподарств

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявила Директор Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М.В. Птухи НАН України Елла Лібанова в інтервʼю "Деловой столице".

Вона нагадала, що локдаун в 2020 році, який був введений через поширення коронавірусу, тривав 102 дні поспіль.

"В найбільш скрутному становищі опинилися домогосподарства з неповнолітніми дітьми. У ІІ кварталі 2020-го рівень бідності в країні загалом сягнув 59,6% (серед сімей з дітьми — 66,6%). Надалі ситуація істотно поліпшилася, як і завжди в літньо-осінній період, але кількарічну тенденцію зниження рівня бідності утримати не вдалося. Дані за ІV квартал 2020-го і І квартал 2021 року начебто свідчать про відновлення позитивних тенденцій (42,4 і 36,6% відповідно), та всі показники по різних типах домогосподарств є нижчими, ніж у 2019 році", — сказала вона.

За словами демографа, рано робити остаточні висновки щодо зниження рівня бідності, "особливо з огляду на ризики нових спалахів захворювання".

Лібанова також додала, що бідність в Україні завжди була спадковою.

"Вона (бідність — ред.) завжди була у нас спадкова. Дітям з бідних родин важко вирватися з цієї пастки", — констатувала вона.

Як повідомляла "ДС", Елла Лібанова заявила, що в 2023 році, на який призначений перепис населення, кількість жителів України може скласти 36-38 млн чоловік.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua