• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

"Били, кусали, ламали пальці": у лютому внаслідок нападів постраждали п'ятеро журналістів

У лютому експерти Інституту масової інформації зафіксували в Україні 16 випадків порушень свободи слова, 12 з них стосувалися фізичної агресії проти журналістів

Загалом у лютому утиску своїх прав зазнали 11 працівників ЗМІ
Загалом у лютому утиску своїх прав зазнали 11 працівників ЗМІ
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у щомісячному звіті ІМІ, передає "ДС".

За даними інституту, внаслідок нападів пʼятеро працівників ЗМІ отримали тілесні ушкодження. Журналістів кусали, били до черепно-мозкової травми, вони отримували подряпини та синці, пошкодження ноги та перелом пальця.

"Тілесні ушкодження журналісти діставали за різних обставин: на робочому місці, під час перевірки закладу харчування, репортажу про безакцизну торгівлю цигарками, спроби зафіксувати порушення карантинних вимог", — зазначили в ІМІ.

По два випадки зафіксовано в категоріях "обмеження доступу до інформації" та "пошкодження майна" (пошкоджені та підпалені автівки).

Журналісти Одещини заявили про обмеження входу до обласної ради та облдержадміністрації. 

Крім того, по одному випадку зафіксовано в категоріях "кіберзлочини" та "юридичний тиск".

Порушення зафіксували у 10 регіонах. Лідером став Київ (шість), в Одесі зафіксовано два випадки, по одному — у Вінниці, Запоріжжі, Черкасах, на Полтавщині, Волині, Житомирщині, Миколаївщині, Рівненщині.

Порушували право журналістів на професію переважно приватні особи, місцева влада та посадовці, а також представники судової влади.

Загалом у лютому утиску своїх прав зазнали 11 працівників ЗМІ.

Звіт ІМІ
Звіт ІМІ

Від початку року ІМІ зафіксував 28 випадків порушень свободи слова, 13 випадків перешкоджання діяльності журналістів, шість побиттів та три випадки обмеження доступу до інформації.

Як писала "ДС", закон про медіа планують розглянути у сесійній залі Верховної Ради в першому читанні не раніше квітня.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua