• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Більш ніж половина українців не мають наміру вакцинуватися від коронавірусу

Реклама на dsnews.ua

Понад 50% громадян України не готові вакцинуватись від коронавірусу, навіть якщо щеплення будуть безкоштовними

Про це свідчать результати опитування соціологічної групи "Рейтинг", інформує "ДС".

"Готові вакцинуватись від коронавірусу, якщо вакцина буде доступна в аптеках, – 39%, не готові – 56%. За умови, якщо щеплення буде безкоштовним, готові вакцинуватись – 43% (не готові – 52%)", — повідомили соціологи.

Зазначається, що підтримка безкоштовної вакцинації у динаміці впала: у листопаді безкоштовне щеплення підтримували 55%. Разом з тим дещо зросла кількість тих, хто готовий прищепитися платною вакциною.

Противників вакцинації відносно більше серед представників середньої вікової групи (30-49 років), жінок, мешканців малих міст та тих, хто не боїться захворіти.  

Соціологічне дослідження тривало 14-16 січня. Методом телефонних інтервʼю з використанням компʼютера опитали 1600 респондентів віком від 18 років і старше. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,4%. 

Нагадаємо, міністр охорони здоров’я Максим Степанов раніше заявляв, що вакцинація від COVID-19 в Україні стартує в середині лютого. Також він висловився за створення COVID-паспортів для громадян. Примітно, що у ВООЗ не наполягають на введенні COVID-паспортів.

    Реклама на dsnews.ua