• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

Більш ніж половина українців ототожнює успіх і щастя, — Український інститут майбутнього

Майже 60% громадян України впевнені, що успіх є тотожним щастю. Протилежної думки дотримується кожен третій

Майже 60% громадян України впевнені, що успіх є тотожним щастю
Майже 60% громадян України впевнені, що успіх є тотожним щастю
Реклама на dsnews.ua

Про це свідчать дані всеукраїнського соціологічного дослідження "Хто ми: дослідження українського суспільства до 30-річчя Незалежності України", проведеного Українським інститутом майбутнього спільно з соціологічною компанією "Нью Імідж Маркетинг Груп" у період з 17 липня по 1 серпня 2021 року на всій території України.

Підсумки дослідження презентували 18 серпня.

Більш ніж половина респондентів (52%) ототожнює успіх з роботою з гідною оплатою. Дещо менше (47%) вважає, що бути успішним означає займатися улюбленою справою.

Далі з великим відривом — відповіді "мати бізнес" (17%), "бути депутатом" (15%), "Бути олігархом" (15%).

Останні позиції посідають варіанти "бути працівником правоохоронних органів" (6%), "бути відомими" (7%), "бути чиновником" (8%).

Більш ніж половина респондентів ототожнює успіх з роботою з гідною оплатою
Більш ніж половина респондентів ототожнює успіх з роботою з гідною оплатою

"Переважно усі покоління погоджуються з тезою про тотожність матеріального успіху та щастя. Різниця полягає лише у тому, що серед молоді (18-30 років) ця впевненість є навіть вищою за інші покоління. Тобто 29% однозначно визнають успіх тотожний щастю, а 36% — скоріше так", — зазначають автори дослідження. 

Водночас, з такою тотожністю однозначно погоджуються і скоріше погоджуються відповідно 30% й 30% респондентів вікової категорії 31-54 років. А серед старшого покоління віком від 55+ років однозначно вважають тотожними успіх й щастя 25%, скоріше тотожними — 28%. 

Молодь частіше за інші покоління вважає успішною людиною того, хто має бізнес (26%) та добрі зв’язки (19%). 

До того ж, вдвічі частіше за старше покоління згадує такий критерій успіху, як приналежність до IT-індустрії (14%). Що стосується старшого покоління, то воно частіше за інші вікові групи називає успіхом наявність роботи з гідною оплатою праці (55%).

Молодь частіше за інші покоління вважає успішною людиною того, хто має бізнес
Молодь частіше за інші покоління вважає успішною людиною того, хто має бізнес

 

По регіонах найбільша частка тих, хто ототожнює успіх і щастя — на Донбасі й на Півдні. Так, на Донбасі 36 % респондентів зазначили, що ці поняття однозначно тотожні та 31%, що скоріше тотожні. Щодо Півдня, то 31 % – однозначно ототожнює успіх й щастя, а 34% – скоріше вважає їх тотожними.

Крім того, на Заході країни частіше за інші регіони критерієм успіху називають наявність улюбленої справи (49%). На Донбасі ж загалом успіхом вважають наявність бізнесу (25%), депутатство (22%), добрі зв’язки (20%), статус олігарха (25%) та приналежність до IT-спеціальності (13).

На Заході частіше за інші регіони критерієм успіху називають наявність улюбленої справи
На Заході частіше за інші регіони критерієм успіху називають наявність улюбленої справи

 

Докладні результати всеукраїнського соціологічного дослідження "Хто ми: дослідження українського суспільства до 30-річчя Незалежності України" незабаром будуть опубліковані на інформаційних ресурсах Українського інституту майбутнього.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua