• USD 26.6
  • EUR 31.2
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Більшість випадків "Дельта" привезли в Україну з-за кордону, зокрема з РФ, — Кузін

В Україні зростає кількість заражень коронавірусом штаму "Дельта". На сьогодні вже зареєстровано 17 випадків, більшість з яких повʼязані з перебуванням громадян за кордоном.

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив головний санітарний лікар України Ігор Кузін, інформує "ДС".

"Зараз ситуація погіршується: 17 офіційно зареєстрованих випадків. Більшість – на рівні Києва, бо тут кращий доступ до лабораторних потужностей і більше іноземців. Два первинних випадки в нас зареєстровано в Олександрівській лікарні (Києва), п'ять – у Центрі громадського здоров'я. 7 випадків – у Закарпатській області й 3 – у Львівській. Тобто Київ, Львівщина і Закарпаття – три регіони, де офіційно зареєстрована "Дельта", — сказав він в інтервʼю "Українській правді".

За попередніми даними, майже кожен з цих 17-ти громадян виїжджав за кордон. "Вони або перетинали держкордон в інкубаційний період, або напередодні хвороби мали візити до Росії чи інших держав. Також, здається, два випадки пов'язані з тим, що люди повернулись з непідконтрольних уряду територій – Донецької та Луганської області", — пояснив головний санлікар. 

Однак деякі випадки не пов'язані з перетином державного кордону: "Це по суті вже вторинні випадки інфікування, що стались під час спілкування або поширились у домашніх осередках".

Кузін констатував, що "Дельта" поступово поширюється в межах України. "Ми бачимо, що вакцина діє на штам "Дельта" не так ефективно. Є дослідження, які показують, що цей штам може знижувати сумарну ефективність вакцини – як однієї дози, так і двох", – додав він.

Як писала "ДС", 27 липня стало відомо, що в Олександрівській лікарні Києва помер чоловік, у якого був підтверджений штам коронавірусу "Дельта".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua