• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

Біля берегів Африки застрягло судно з українцями: один моряк не пережив спеку

В Аденській затоці біля порту Джібуті зламалося рефрижераторне судно THORN1. З 11 членів екіпажу — 10 громадян України, один з яких помер

Реклама на dsnews.ua

Про це розповіла донька суднового кока Олександра Коровнік, передає "ДС" з посиланням на "Думську".

Першого липня на судні, який моряки мали переправити в Індію на розпил, закінчилося пальне. Судно знеструмлене і обладнання вийшло з ладу. Українці виявилися без кондиціонерів, холодильника і продуктів в 38-градусну спеку.

За словами Олександри Коровнік, зараз судно знаходиться в трьох милях від Джібуті. Після кількох днів дрейфу рятувальні служби порту відбуксирували судно ближче до берега і поставили на якір.

"17 червня тато і ще пʼять чоловік вилетіли до Туреччини. У них був контракт на перегонку судна в Індію, але ніхто не сказав, в якому воно жалюгідному стані. В результаті, коли вони проходили біля Джібуті, у них закінчилося пальне, відмовили системи життєзабезпечення, зіпсувалися продукти", — розповіла вона.

На даний момент вдалося зійти з судна тільки двом членам екіпажу. Ще один, житель Очакова, не витримав спеки і помер від інсульту, так і не дочекавшись медичної допомоги.

"Решта членів екіпажу залишаються на судні. Деяким стає зле. Батькові стало зле у вівторок. Доктор добирався до них пʼять годин, але в результаті не знайшов підстави для списання на берег", — додала вона.

За словами дівчини, зараз на місці присутній консул України в Ефіопії і нібито є представник компанії-судновласника ILIANA SHIPPING LIMITED.

Складність полягає також в тому, що судно змінило назву і прапор приписки (була Ліберія, а став Габон) в момент, коли екіпаж вже був на судні.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua