• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Бойовики "Л/ДНР" і спецслужби Росії садистськи катували бійців АТО, — СБУ

Реклама на dsnews.ua
Військова контррозвідка Служби безпеки України з початку російської агресії зібрала достатньо свідчень українських військових, які стали жертвами тортур терористичних угруповань "ДНР/ЛНР" і їх російських кураторів для примусу до співпраці

Про це 13 грудня на брифінгу повідомив начальник апарату голови СБУ Олександр Ткачук, передає "ДС".

За його словами, співробітники СБУ вже опитали майже 1,5 тисячі військовослужбовців, більшість з яких показали, що до них застосовували тортури для примусу до переходу на бік ворога і співпраці з російськими спецслужбами.

"Найбільшу жорстокість терористи виявляли до воїнам-десантникам, артилеристам, спецназівцям, розвідникам, бійцям добробатов, які випробували на собі весь арсенал садистських розваг проросійських катів", - зазначив Ткачук.

За його словами, до нашим бійцям застосовувалися жорсткі види тортур: ампутація кінцівок, удушення, ураження електрострумом, нанесення опіків, примус під загрозою смерті до вбивства інших полонених або так звана "вербування на крові", постійні побиття тощо. Не всі військовослужбовці витримали такі нелюдські тортури.

"На сьогодні військова контррозвідка СБУ встановила і попередила 76 фактів вербовок українських військовослужбовців російською розвідкою або терористами"ДНР/ЛНР", - підкреслив Ткачук.

Він зазначив, що ці військові не змогли передати інформацію кураторам і погодилися на співпрацю з правоохоронцями. Ще 63 військовослужбовців, які за тортур змушені були дати згоду на співпрацю з супротивником, після повернення добровільно повідомили про це співробітникам спецслужби.

СБУ також знає про 27 військових, які після перебування в полоні перейшли на бік ворога і брали участь у збройному конфлікті на стороні російсько-терористичних сил. За отриманими матеріалами слідчими СБУ і військової прокуратури відкрито 12 кримінальних проваджень за ознаками вчинення злочинів, передбачених статтями 258-3 і 408 Кримінального кодексу України.

На сьогодні 47 колишніх полонених військовослужбовців вирішили звернутися з приводу жорстокого поводження з ними в міжнародні судові інстанції. Тридцять один з них вже направив скарги в міжнародні інституції, в тому числі на адресу Голови Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні та женевського офісу Верховного комісара ООН з прав людини.

    Реклама на dsnews.ua