• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Богдан стверджує, що пересварився з оточенням Зеленського через українську мову

Реклама на dsnews.ua

Колишній керівник Офісу президента України Андрій Богдан заявив, що президент Володимир Зеленський завдяки йому поліпшив знання української мови

Через вимогу спілкуватися із Зеленським держаною мовою Богдан, за його ж словами, посварився з оточенням глави держави, інформує "ДС",

"Це моя гордість! Я ж хлопець зі Львова. Я взагалі розмовляю українською мовою в сімʼї, із дітьми. Я завжди розмовляю українською мовою, плюс стаж державної роботи. Яка мова для тебе є рідною? Це та мова, якою ти думаєш. Або варіант відповіді : "Це і мова, якою тобі сняться сни", – сказав Богдан в інтервʼю журналісту Дмитру Гордону.

Ексглава ОПУ зазначив, що Зеленському було важко говорити українською мовою.

"Йому важко було дуже говорити. Він знав слова, але це таке. Ну людина ніколи не розмовляла. Не можна навіть нічого висунути. У грудні 2018 року, розуміючи, що він виграє [вибори] і йому потрібно буде публічну комунікацію вести українською мовою, я з ним домовився. Я пояснив, що це дуже необхідно. Він хотів найняти вчителя. Але для вчителя треба окремий час, а потім – ще час учити домашні завдання. А це у принципі нецікаво. Я знаю по собі: вчити англійську мову простіше, коли ти нею говориш. Там є різні стадії. Коли ти помиляєшся, тебе виправляють. Потім, коли ти чуєш помилки, ти сам починаєш виправляти. А потім ти починаєш думати тією мовою, якою тобі треба говорити. І от у грудні я пересварився з усіма його друзями. З усіма. Мене ненавиділи от із цього часу. Але я змушував, щоб усі в його присутності розмовляли українською мовою. Я з ним і всі. Чотири місяці в моїй присутності ніхто не мав права говорити російською мовою", – стверджує Богдан.

Богдан зазначив, що на третій стадії вивчення мови людина починає говорити українською на якусь професійну тематику, але не може про це розмовляти російською.

"У той момент, коли ми спілкувалися, у нього вже почалася третя стадія. Це особлива термінологія, державна. Це терміни, які ти знаєш українською, але російською ти їх ніколи не використовував. Ти просто не знаєш. І ти можеш говорити українською, а коли тебе просять перейти на російську, ти не можеш. Хоча ти російськомовний за натурою своєю, тобі сни сняться російською, але на державну тему ти можеш говорити тільки українською. У тебе немає вибору. І от у нього вже була ця стадія – проникнення. Йому простіше було говорити українською, ніж російською", – розповів ексглава Офісу президента.

Зауважимо, на думку Андрія Богдана у Володимира Зеленського немає ні знань, ні досвіду для роботи президентом.

    Реклама на dsnews.ua