• USD 36.9
  • EUR 39.7
  • GBP 46.4
Спецпроєкти

Більше $31 млрд потрібні для розробки вакцини від коронавіруса, - ВООЗ

Реклама на dsnews.ua

У ВООЗ стверджують, що для пошуку ефективних ліків і розробки вакцини від нового коронавіруса необхідно зібрати більше 31 млрд доларів

Всі інструменти запобігання, виявлення та лікування коронавіруса повинні бути доступними для всіх, а не тільки тим, хто може дозволити собі за них заплатити.

Про це заявив генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) Тедрос Гебреїсус, передає "ДС" з посиланням на сайт ООН.

"Багато з тих заходів у сфері громадського здоров'я, які привели до успіху в боротьбі з лихоманкою Ебола, - наприклад, виявлення випадків захворювання, ізоляція, тестування, відстеження контактів і надання допомоги - це ті ж заходи, які застосовуються в даний час проти COVID-19. Але серед інструментів для боротьби з Еболою була ефективна вакцина, якої у нас поки немає для боротьби з COVID-19", - підкреслив Гебреїсус.

Без вакцини, за його словами, хворих і померлих від Еболи було б набагато більше.

"Очевидно, що для забезпечення контролю над COVID-19 і порятунку життів нам потрібні ефективні вакцини, засоби діагностики і лікування. І все це потрібно в безпрецедентних масштабах і в безпрецедентно стислі терміни", - сказав гендиректор ВООЗ.

Він додав, що всі ці інструменти запобігання, виявлення та лікування коронавіруса повинні бути доступними для всіх, а не тільки тим, хто може дозволити собі за них заплатити.

Головний науковий співробітник ВООЗ Сумія Свамінатан зазначила, що зазвичай процес розробки і провадження ефективної вакцини займає до 10 років. Але в нинішніх умовах, за її словами, діяти треба швидко.

"Ми відводимо на це (розробку і виробництво вакцини від коронавіруса. - Ред.) 12, максимум 18 місяців. І це буде безпрецедентно", - сказала Свамінатан. Вона повідомила, що на сьогоднішній день є 200 кандидатів вакцин і всі вони знаходяться на різних стадіях розробки і клінічних випробувань. Приблизно 15 з них проходять вже випробування на людях.

    Реклама на dsnews.ua