• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Понад 4000 шкіл в Україні не підключені до централізованого водопостачання, — Держпродспоживслужба

Понад 4000 закладів освіти в Україні не мають централізованого водопостачання

Працюють на привозній воді 604 харчоблоки закладів освіти
Працюють на привозній воді 604 харчоблоки закладів освіти / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Держпродспоживслужби, передає "ДС".

"Не мають централізованих мереж водопостачання, тобто використовують воду з колодязів, 4018 закладів освіти. При цьому працюють на привозній воді 604 харчоблоки закладів освіти", — кажуть у відомстві.

Цьогоріч Держпродспоживслужба провела 5686 комісійних перевірок об’єктів водопостачання. На кожному другому (52,9%) перевіреному об’єкті виявили порушення.

Як зазначається, в кількох областях порушення у централізованому водопостачанні носять тотальний характер. Зокрема, недотримання санітарного законодавства в Запорізькій області зафіксували на 98% перевірених об’єктах, в Дніпропетровській — на 90%, в Сумській — на 88%, в Миколаївській — на 93%, в Рівненській — на 89%, в Київській — на 100%.

Найбільші показники відхилення проб питної води за мікробіологічними показниками — у Миколаївській та в Івано-Франківській областях. Значні відхилення проб питної води за санітарно-хімічними показниками — в Запорізькій, Миколаївській та Рівненській.

Голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька наголошує, що українські стандарти питної води потребують якнайшвидшої модернізації.

"Наші стандарти якості не дотягують до європейських. Певні показники в Україні зовсім не беруться до уваги, деякі нормативи в Європі значно жорсткіші. Нам потрібно змінювати законодавство і підтягувати норми до європейських. Сподіваюся, до кінця року будемо мати важливі рішення, які дозволять посилити контроль за якістю води та змінити ситуацію в країні із водопостачанням", — каже Магалецька.

Як писала "ДС", Державна екологічна інспекція попереджає, що Україні до 2050 року загрожує дефіцит питної води. 

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua