• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Більше половини росіян необоротно застрягли в СРСР, — соцопитування

Реклама на dsnews.ua
51% громадян Російської Федерації вважає, що розпаду Радянського Союзу можна було уникнути, а 56%шкодують про події

Такі цифри наведені в даних соцопитування, проведеного "Левада-центром", інформує "ДС". Згідно з даними дослідження, лише 29% росіян переконані, що крах Союзу був неминучий, 20% вагалися з відповіддю на це питання. Не шкодують про подію тільки 28% учасників дослідження, ще 16% не змогли сформулювати своє ставлення до цього факту.

Негативним наслідком розпаду СРСР 53% опитаних називають "руйнування єдиної економічної системи", 43%, при цьому, вважають, що з-за цього "люди втратили почуття приналежності до великої держави". 30% росіян впевнені, що громадяни втратили відчуття того, що ти всюди як вдома".

29% опитаних вважають головною причина розпаду СРСР "безвідповідальний і необґрунтований "біловезький змову" Бориса Єльцина, Леоніда Кравчука і Станіслава Шушкевича. При цьому 23% заявили, що мав місце "змова ворожих СРСР зарубіжних сил".

У той же час за відновлення країни в колишньому вигляді висловилися лише 12% опитаних. Ще 25% вважають оптимальним "об'єднання кількох республік, за бажанням, в більш тісні союзи".

Нинішні відносини між Росією і іншими країнами СНД 44% росіян оцінили, як нормальні, спокійні. Ще 16% - як хороші і добросусідські, 5% - дружні. Негативну оцінку дали 23% росіян, назвавши їх прохолодними.

Опитування "Левада-центру" проводилося 18-21 листопада серед 1,6 тисячі осіб у 134 населених пунктах Росії.

Як відомо, угоди про припинення існування Союзу Радянських Соціалістичних республік (СРСР) і про створення Союзу Незалежних Держав (СНД) було підписано 8 грудня 1991 року лідерами Росії, України і Білорусі в Біловезькій пущі.

    Реклама на dsnews.ua