• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

Більше половини українців хочуть, щоб злочинців розстрілювали, — опитування

51% громадян України підтримують ідею відновлення смертної кари

Pawel Kicowski
Реклама на dsnews.ua

Про це свідчать дані соціологічного опитування "Покоління незалежності: цінності та мотивації", проведеного соцгрупою "Рейтинг", інформує "ДС".

"51% опитаних підтримують ідею відновлення смертної кари в Україні, 45% — проти цього. Найбільше підтримують це старші, бідніші, з нижчим рівнем освіти, чоловіки, а також ті, хто відчуває негативні емоції до себе (сором, гнів, сум, байдужість і страх)", — йдеться в результатах дослідження.

Аудиторія: населення України віком від 16 років і старше у всіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму і Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю та типом поселення. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviews — телефонні інтервʼю з використанням компʼютера). На основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Вибіркова сукупність: 20 000 респондентів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою ймовірністю 0,95: по Україні — не більше 1,0%, по області — не більше 4%. Терміни проведення: 20 липня — 9 серпня 2021.

Як відомо, 29 грудня 1999 року Конституційний Суд прийняв рішення, що стосується скасування смертних вироків. У лютому 2000 року Верховна Рада більшістю голосів внесла відповідні зміни до Кримінального кодексу.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua