• USD 27.9
  • EUR 33.2
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Більшість українців вважає мірилом якісної освіти гарний підручник, — експерт

Хороша освіта для 71% дорослих українців зводиться до того, чи добре написаний підручник

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив доктор соціологічних наук Олександр Шульга під час презентації соціологічного дослідження «Освіта в Україні: як українські школи пережили перші хвилі карантину», проведеного Українським інститутом майбутнього в партнерстві з "Нью Імідж Маркетинг Груп", передає "ДС".

Нагадаємо, згідно з результатами даного опитування, на думку респондентів, якість шкільної освіти де-факто зводиться до принципу "вчитися щоб вчитися".

"Ми (у рамках дослідження — "ДС") спитали "А що може покращити якість освіти?". І от які ми отримали дані", — зазначив Шульга.

Він додав, що респонденти могли обирати декілька варіантів відповідей.

"І от там 71% респондентів, як бачимо, вважає, що це має бути цікавий, змістовний навчальний матеріал. Тобто гарні підручники — все, це значить правильно, це запорука якісного навчання", — розповів соціолог.

Він підкреслив, що у цьому переконані 80% опитаної молоді серед віком від 18 до 27 років. Саме ця вікова група не так давно закінчила школу.

"Треба нам звернути увагу на ще дві цифри: це 33% — "оснащення школи сучасним обладнанням включно з компʼютерами" і "інноваційні методи викладання" — це 22%. Це дійсно доволі сумні цифри, оскільки, якщо ми беремо "інноваційні методики викладання, засновані на сучасних досягненнях психології", то тут лише 22% вважають, що їх треба використовувати — це доволі консервативний підхід", — розповів Шульга.

Він підкреслив, що такі відповіді можна було б очікувати більше від старшого покоління. Втім, за словами соціолога, і молодь, і більш старші люди не роблять акцент на інноваційних методиках викладання, і їхні відповіді під час опитування практично збігаються.

"Також "оснащення школи сучасним обладнанням включно з компʼютерами" — лише 33%. Навіть старше покоління — 37% — більше говорить про це, аніж молодь — 21%", — зазначив соціолог.

За його словами, дані соцдослідження дають картину "консервативної, більш застиглої" і "незрозуміло, без чіткої цілі школи заради школи".

В рамках дослідження було опитано 1353 людини. Опитування проводилося з 25 лютого по 4 березня поточного року в онлайн-режимі за структурованою анкетою з використанням власного програмного забезпечення для проведення опитувань «Lemur».

Статистична похибка дослідження з ймовірністю 0,95 не перевищила 3,5%.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua