• USD 28.4
  • EUR 33.8
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Бортництво Полісся можуть включити до списку нематеріальної спадщини ЮНЕСКО

Реклама на dsnews.ua

Україна намагатиметься долучитися до транскордонної номінації Білорусі та Польщі, щоб елемент "Бортництво Полісся" був представлений у репрезентативному списку нематеріальної спадщини ЮНЕСКО

Про це розповіла на пресконференції заступниця міністра культури та інформаційної політики Світлана Фоменко, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

Вона зазначила, що Білорусь і Польща подали відповідну номінацію для включення до Переліку елементів нематеріальної спадщини ЮНЕСКО.

"На багатьох політичних майданчиках ми неодноразово порушували питання, що якось дивно виглядає це досьє без участі України, без участі українського Полісся. Навіть за мапуванням можна побачити, що ця традиція є з тієї сторони – а тут якась біла пляма, лакуна, ніби її ніколи не існувало. Це я про політичний вплив на збереження нематеріальної культурної спадщини", — зазначила Фоменко.

Посадовиця пообіцяла, що Мінкульт надасть всіляку підтримку щодо формування досьє — "щоб приєднатися до цієї транскордонної номінації і щоб ми стали повноцінними учасниками цього процесу".

Як писала "ДС", премʼєр-міністр Денис Шмигаль висловлював думку, що решетилівську вишивку необхідно подати на включення до списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО.

    Реклама на dsnews.ua