• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Бойовики висунули снайперів на позиції біля Шумів, - журналіст

Реклама на dsnews.ua

Російські бойовики підняли безпілотні розвідники, а також висунули групу спостерігачів і снайперів біля н.п. Шуми, де має відбутися "інспектування" позицій Збройних сил України

Про сьогодні це повідомив журналіст та військовий експерт Юрій Бутусов, інформує "ДС".

"Військовослужбовцям ЗСУ не повідомляють, що в складі "інспекції" будуть військовослужбовці ЗС РФ. Сказано, що нашим бійцям необхідно забезпечити безпеку співробітників ОБСЄ і СЦКК. Противник підняв над районом "інспекції" в Шумах безпілотні розвідники, а також висунув на передові позиції групу спостерігачів і снайперів", — написав Бутусов у себе в Facebook.

Він зазначає, що провести "інспекцію" ОБСЄ може і самими лише безпілотниками, однак терористам важливо зняти саме відвідування українських позицій військовими РФ.

"Очевидно, росіяни проводять політичну операцію, їхня мета — демонстрація тиску, переваги", — наголосив журналіст.

При цьому він зазначає, що жодних гарантій безпеки при пересуванні передовими позиціями ЗСУ бути не може: "Це район з щільним мінуванням, мінні поля — і наші, й противника, перемішалися за довгі роки. Ситуація напружена, і поки не ясно — де наказ на відвідування наших позицій противником, ким він підписаний і хто з командування бере на себе відповідальність за цю акцію. Росіяни можуть тут зʼявлятися тільки на свій страх і ризик".

Як писала "ДС", під час засідання ТКГ 9 вересня було досягнуто домовленостей про інспекцію позицій ЗСУ поблизу населеного пункту Шуми Донецької області. Спочатку представники терористів "ДНР" підтвердили цю інформацію, а згодом в Офісі президента заявили, що інспекцію позицій ЗСУ буде здійснювати ОБСЄ в присутності "представників сторін". Позиція Банкової викликала хвилю суспільного обурення.

    Реклама на dsnews.ua