• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

"Чого хочуть жінки": соціологи назвали найбажаніші подарунки на 8 березня

Цьогоріч українки найбільше хочуть отримати у подарунок на 8 березня квіти та "турботу й увагу"

Найбільше жінок хочуть отримати у подарунок квіти
Найбільше жінок хочуть отримати у подарунок квіти
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні про підсумки опитування Київського міжнародного інституту соціології, передає "ДС".

За даними КМІС, перші три подарунки, які жінки очікують, це квіти (18%), турбота та увага (16%), а також романтична подорож (13%).  Далі за йдуть ювелірні прикраси (5%), романтична вечеря (4%) та парфуми чи косметика (4%).   

"Як бачимо, старий лозунг "книга – кращий подарунок" втратив свою актуальність, книга займає одне з останніх місць за весь час вимірювань (з 2009 року)", — зазначають соціологи.

У порівнянні з 2019 роком найбільше зросли очікування щодо романтичної подорожі — з 5% до 13%. Дещо менше жінок відмітили квіти як подарунок, порівняно з минулим роком (було 23% стало 18%). В іншому суттєвих розбіжностей немає.

Подарунки, на які чекають жінки
Подарунки, на які чекають жінки

Плани чоловіків не змінилися порівняно з 2019 роком, за винятком того, що у 2021-му вдвічі збільшилась кількість тих, хто планує подарувати романтичну подорож (було 5%, стало 10%).

Найбільша невідповідність між бажаннями жінок і планами чоловіків за двома пунктами — це "турбота, увага і добре слово"які бажають отримати 16% жінок, а хотіли б надати лише 8% чоловіків, і "романтична подорож"у яку хочуть поїхати 13% жінок, проте лише 10% чоловіків планують зробити саме такий подарунок.

Наміри чоловіків і очікування жінок
Наміри чоловіків і очікування жінок

"І ще позитивні зміни – з 10% до 5% зменшилась кількість чоловіків, яким нема кому дарувати подарунки, і з 13% до 12% зменшилась кількість жінок, яким нема від кого отримувати подарунки, але ця різниця незначуща. Те, що жінок, яким нема від кого отримувати подарунки, вища, ніж кількість чоловіків, яким нема кому їх дарувати, є наслідком того, що жінки живуть в середньому на 10 років довше, ніж чоловіки", — додають у КМІС.

Соціологи опитали 2 005 людей з усіх регіонів України, крім окупованих. Похибка не перевищує 3,4%.

Як писала "ДС", майже 70% українців святкуватимуть Міжнародний день боротьби за права жінок і міжнародний мир 8 березня.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua