• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

Людину можна покарати за коментарі третіх осіб на ЇЇ сторінці у соцмережі, — ЄСПЛ

Європейський суд з прав людини вперше зазначив, що власник облікового запису в соціальній мережі має особливі обовʼязки контролю за коментарями третіх осіб під дописами, якщо зробив свій профіль публічним, надав можливість коментувати будь-кому, та публікує контент, який потенційно може спровокувати мову ненависті

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні у Facebook судді Європейського суду з прав людини від України Ганни Юдківської, передає "ДС".

За словами Юдківської, ЄСПЛ розглядав справу щодо меж відповідальності власників акаунтів у соціальних мережах через неприйнятні коментарі третіх осіб під постами.

Заявником виступив французький депутат місцевого рівня та кандидат на вибори до парламенту. Він був засуджений за розпалювання ворожнечі через те, що негайно не видалив коментарі третіх осіб із мовою ненависті під своїм постом у Facebook, у якому критикував свого політичного опонента. Мова ненависті стосувалася мусульманської громади, яка в коментарях була асоційована зі злочинністю у місті та прирівняна до групи "наркоторговців та повій".

"На думку ЄСПЛ, свідомо зробивши свій акаунт у Facebook загальнодоступним, і дозволивши таким чином своїм друзям, загалом 1829 осіб, розміщувати там коментарі, заявник був зобовʼязаний стежити за змістом опублікованих коментарів. Крім того, він не міг не знати, що його допис, швидше за все, приверне коментарі політичного характеру, які повинні були відстежуватися ним ще ретельніше. Суд не побачив порушення Конвенції у засудженні заявника, який не видаляв відповідні коментарі протягом 6 тижнів", — написала Юдківська.

При цьому, зазначила вона, з таким висновком не погодилась одна суддя. На думку служниці Феміди, застосування "похідної" відповідальності власника акаунту в Facebook є загрозою для свободи слова, насамперед у випадку публічних осіб із дуже великою кількістю "друзів".

"Висновок про відсутність порушення статті 10 Конвенції покладає на власника акаунту важкий обовʼязок контролю і здатний перетворити його на цензор слів, написаних на його стіні", — додала Юдківська.

Нагадаємо, у лютому у США суд у Каліфорнії ухвалив мирову угоду у судовій справі проти компанії Facebook, до якої позивались через використання біометричних даних, зокрема розпізнаного обличчя, без дозволу користувачів.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua