• USD 26.7
  • EUR 31.3
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Через підробку COVID-сертифікатів відкрили близько 80 кримінальних справ

В Україні відкрито близько 80 кримінальних проваджень за фактами підробки документів про проходження вакцинації від коронавірусу

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко на засіданні Комітету ВР з питань здоровʼя нації, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Сьогодні 50 кримінальних справ розпочато Міністерством внутрішніх справ, близько 30 — Службою безпеки України за підробку документів. На жаль, це є проблема. … Це може дискредитувати саму кампанію вакцинації, коли людина купить довідку, а потім захворіє на COVID-19 і потрапить до реанімації, і це будуть активно поширювати противники вакцинації. Це досить важливо з точки зору ефективності й підтримки вакцинальної кампанії", — заявив Ляшко.

Він нагадав, що вже розроблено законопроєкт, що передбачає кримінальну відповідальність за підробку документів про проведення вакцинації проти особливо небезпечних інфекцій.

У звʼязку з цим глава МОЗ звернувся до медичних працівників, які вносять дані про вакцинацію в електронну систему охорони здоровʼя.

"Ми з МВС, СБУ запустимо певні кампанії. Якщо хтось десь несвідомо або маніпулятивно буде робити такі речі (внесення у систему неправдивих даних — ред.), ніяке міністерство не буде виступати на підтримку того медичного працівника, який може собі дозволити маніпулювати підробкою медичної документації", — заявив міністр.

Як повідомляла "ДС", Віктор Ляшко заявив, що вакциновані матимуть певні привілеї в разі введення локдауну.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua