• USD 28.4
  • EUR 33.5
  • GBP 36.6
Спецпроєкти

Четверо з десяти іноземців в Угорщині - українці, - ЗМІ

Реклама на dsnews.ua
За даними Центрального статистичного управління Угорщини, 40% іноземців, що приїжджають жити і працювати в країну, - з України

Про це йдеться в публікації Mukachevo.net, передає "ДС".

"Якщо в 2015 році влада Угорщини зареєстрували 1143 українських громадян, то в 2019-му вже 21 тис. громадян України подали документи на отримання посвідчення на постійне проживання. Це означає, що 40% іноземців, які приїжджають в Угорщину з України", - сказано в публікації.

На другому місці - в'єтнамці, на третьому - серби.

Як зазначається, угорська економіка змушена боротися з дефіцитом робочої сили. Тому для українців спростили процедуру працевлаштування ще до епідемії коронавіруса.

Всього до епідемії в Угорщині офіційно проживало 200 тис. іноземних громадян. З них майже 78 тис. вказало роботу як основну мету приїзду.

За останніми даними Угорського статистичного управління, в країну ще ніколи не приїжджало стільки іноземців, скільки в 2019 році: дозвіл на постійне проживання в країні просили 55,2 тис. осіб (у 2018-му - 49 тис., у 2017-му - 36 тис.).

Як повідомляла "ДС", в кінці червня, після того, як Угорщина відкрила кордони і дозволила транзитний проїзд по своїй території, на українському КПП "Тиса" утворилась майже кілометрова черга.

    Реклама на dsnews.ua