• USD 27.7
  • EUR 32.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Чотири кораблі НАТО увійшли в Чорне море

Реклама на dsnews.ua
У Чорне море увійшли чотири корабля протимінної групи НАТО SNMCMG2, які, ймовірно, візьмуть участь у щорічних міжнародних навчаннях Sea Breeze - 2020

Про це йдеться в повідомленні керівника проекту "Інститут Чорноморських стратегічних досліджень" Андрія Клименка в Facebook, передає "ДС".

"В Чорне море увійшли кораблі 2-й постійної протимінної групи НАТО - SNMCMG2. Зокрема, турецький тральщик TCG Amasra (М 266), іспанський - ESPS Tambre (М 33), італійський - ITS Gaeta (5554) і флагман групи - корабель постачання ВМС Греції HS Aliakmon (A-470)", - зазначив Клименко.

За даними Укрінформу, днями до групи SNMCMG2, яку очолює грецький офіцер Дімітрос Кацурос, приєднаються також румунські та болгарські кораблі.

Пізніше кораблі групи, імовірно, візьмуть участь у міжнародних навчаннях Sea Breeze-2020, які щорічно проводяться в липні.

Слід зазначити, що напередодні навчань Sea Breeze-2020 в цьому році, в яких візьмуть участь кораблі та авіакрило ВМС Збройних сил України, в північно-західній акваторії Чорного моря проведено 5-денний збір-похід кораблів, катерів і суден українського флоту з метою відпрацювання елементів бойової підготовки, злагодженості підрозділів різнорідних сил і демонстрації їх присутності в Чорноморському регіоні.

За даними прес-служби ВМС ЗСУ, навчання Sea Breeze-2020 відбудуться протягом 20-26 липня.

Нещодавно в Одесі відбулася заключна частина з планування українсько-американських навчань Sea Breeze-2020: учасники відеоконференції погодили, що з-за коронавіруса навчання будуть проходити виключно в морській фазі із залученням авіації. В Sea Breeze-2020 приймуть участь близько десяти країн, а однією з особливостей буде участь у навчаннях кораблів постійної групи НАТО.

У минулому році з 1 по 12 липня на півдні України відбулися навчання Sea Breeze-2019, в яких взяли участь майже 3 тисячі військових з 19 країн. Навчання проходили в чотири етапи. Основні зусилля під час навчань були спрямовані на відпрацювання контролю і захисту морських комунікацій, важливою берегової інфраструктури.

Як повідомляла "ДС", багатонаціональні навчання "Сі Бриз-2020" у зв'язку з поширенням у світі коронавирусной інфекції COVID-19 будуть проходити виключно в морській фазі із залученням авіації.

    Реклама на dsnews.ua