• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Чим далі, тим тривожніше. Друге запитання від Зеленського спантеличило користувачів мережі

Президент Володимир Зеленський продовжує нервувати і дратувати українців свою ініціативою про т.з. загальнонаціональне опитування. Принаймні, такий висновок напрошується з огляду на реакцію користувачів соцмережі Facebook на його друге питання

Володимир Зеленський - президент України
Володимир Зеленський - президент України
Реклама на dsnews.ua

Президент, знову звертаючись до абстрактного виборця на "ти", поцікавився, чи підтримує він створення на Донбасі вільної економічної зони, інформує "ДС".

Жодних пояснень щодо того, що мається на увазі, про які території Донбасу йде мова і, наприклад, які можуть бути наслідки, Зеленський не надав. Більш того, пресслужба Офісу президента, яка здебільше "розжовує" вислови і заяви Зеленського, також вирішила не обтяжувати себе поясненнями.

Втім, користувачі Facebook почали активно ставити питання самому президенту. Його пост із відеозверненням протягом 45 хвилин зібрав понад 1,6 тисячі відміток і не менше 920 коментарів, більшість з яких доволі критичні.

"Люди, немає ніякої різниці, як ви відповісте на поставлені питання. Це дуже небезпечна і незаконна маніпуляція, яка підмінює собою референдум. А маніпулювати можна потім цим опитуванням як завгодно. Таке ж точно по суті опитування проводилося на Донбасі у 2014 році", — висловився Роман Пиляшенко.

Коментарі щодо питання Зеленського
Коментарі щодо питання Зеленського

Користувач Andrii Zarubin поцікавився, що, власне, мається на увазі: "Питання схоже на формат "Є два стільці". Що значить ця зона? Чому президент ставить ці питання? Чому потрібно питати у людей, які очевидно не розуміють в цьому нічого? Подайте законопроєкт, а там парламентарі вирішать, які зони і де створювати. Для цього їх обирали".

"Як це зупинити? Це взагалі що за треш? Що вирішувати? На яких підставах? Де можна почитати пояснення до даних запитань? Які питання за 10 днів до виборів? Суцільна маніпуляція думками людей", — обурилася Татьяна Кудла.

Багато хто з користувачів висловив стурбованість віяннями з Банкової, побачивши навіть елементи гібридної війни:

Коментарі щодо питання Зеленського
Коментарі щодо питання Зеленського

"А "просто пєрєстать стрєлять" вже замало? Звільняти територію від загарбників потрібно, а не торгувати з ними!" — заявив Yurko Dragan.

Побоюваннями користувачів соцмережі розділяє і нардеп фракції "Європейська Солідарність" Олексій Гончаренко. "Друге запитання від Зеленського: чи підтримуєш ти створення на Донбасі вільної економічної зони? Володимире Олександровичу, українці підтримують створення на Донбасі зони вільної від російської окупації. Яким буде наступне запитання? Чи бачиш ти мир в очах Путіна?, — написав він у Telegram.

Як писала "ДС", 13 жовтня президент Володимир Зеленський анонсував проведення опитування 25 жовтня — в день голосування на місцевих виборах. В рамках опитування українцям поставлять пʼять питань, однак їхній зміст не було озвучено одразу. Також у своєму відеозверненні глава держави заявив, що парламент вже "працює над реалізацією впровадження в Україні механізмів народовладдя". Згодом стало відомо, що перше питання буде звучати так: "Чи потрібно ввести довічне увʼязнення за корупцію в особливо великих масштабах?".

У парламентській фракції "Європейська солідарність" вже висловили обурення з приводу "геніальної пропозиції" Зеленського, а у ЦВК заявили, що не поінформовані про ініціативу президента. Про можливі наслідки створення вільних економічних зон на Донбасі читайте у статті "ДС" "Шахраї замість інвесторів. Чим обернеться створення на Донбасі вільних економічних зон".

    Реклама на dsnews.ua