• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Член ТКГ Гармаш про друге питання Зеленського: Відчув себе об'єктом маніпуляцій

Реклама на dsnews.ua

Мотиви і логіка питання президента Володимира Зеленського про вільну економічну зону для Донбасу незрозумілі і вимагають роз'яснення

Про це член ТКГ, журналіст Сергій Гармаш написав у своєму Facebook, передає "ДС".

"Це схоже на передвиборну провокацію: спочатку зробити контраверсійну заяву, а потім дати їй цілком прийнятне пояснення. Так, СЕЗ на вільній території Донбасу потрібна, тому що територія економічно деградує, а люди їдуть — мотивація, опублікована Офісом президента, цілком зрозуміла і прийнятна. Шкода, що її опублікували через півтори години після самої заяви Зеленського. Тобто нам дали спочатку похвилюватися, а потім типу заспокоїли. Відчув себе об'єктом маніпуляцій. Але навіть не в цьому справа", — написав Гармаш.

"Офіс президента пише: "створення на Донбасі, на вільній частині, спеціальніх економічних умов суттєво вплине на темпи та концепції дієвої реінтеграції. Звісно, якщо це пидтримають українці". А якщо не підтримають? Питання "дієвої реінтеграції" фактично поставлене в залежність від передвиборних маніпуляцій політичних сил, які беруть участь у виборах. А вони вміють заплутати виборця", — уточнив він і додав, що "не можна такі специфічні питання перетворювати на політтехнологію по залученню людей на виборчі дільниці".

За його словами, будь-яка відповідь на запитання, що не наповнене конкретним змістом, можна використовувати в маніпулятивних цілях.

Як повідомляла "ДС", 13 жовтня президент Володимир Зеленський анонсував проведення опитування 25 жовтня — в день голосування на місцевих виборах. У межах опитування українцям поставлять п'ять питань, однак зміст їх усіх не було озвучено відразу. Також у своєму відеозверненні глава держави заявив, що парламент уже "працює над реалізацією впровадження в Україні механізмів народовладдя". Згодом стало відомо, що перше питання звучатиме так: "Чи потрібно ввести довічне ув'язнення за корупцію в особливо великих масштабах?».

Друге питання буде стосуватися створення вільної економічної зони на Донбасі.

    Реклама на dsnews.ua