• USD 27.7
  • EUR 32.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Чому 16 липня краще не братися за нові справи

Реклама на dsnews.ua

Віряни 16 липня традиційно вшановують у церкві памʼять святих Мокія і Марка, які жили в часи правління імператора Максиміліана і були відомі як ревниві християни

У період організованих гонінь Мокій і Марк були арештовані і язичники намагалися змусити їх поклонятися ідолам. Згідно з переказами, коли святих підводили до жертовника, то перед ними вийшла маленька дитина, яка стала заважати їм і не давала пройти. Тоді язичники жорстоко побили дитину, після чого брати ще більше зміцнилися у своєму переконанні не кланятись ніяким ідолам і продовжувати славити Ісуса Христа. У результаті вони загинули за віру, пише портал Depo.ua.

Крім того, 16 липня вшановується памʼять благовірних князів на імʼя Костянтин і Василь Ярославські, які проживали в період навали хана Батия. Володимир помер в результаті тривалої хвороби, а Костянтин загинув, беручи участь у битві з полчищами татар.

Цей день вважався в народі нещасливим, тому на Мокія краще не починати нових справ і взагалі слід бути обережним. Саме на Мокія селяни відправлялися збирати Мак.

Ще одна назва свята 16 липня — Стожари. Саме так словʼяни називали скупчення Плеяди, що була в сузірʼї Тельця. Поява його обіцяло удачу мисливцям, інакше в ліс, навпаки, не варто було вирушати, бо видобутку не буде. З особливою шаною словʼяни ставилися до зірок, оскільки вважали, що це ангели запалюють світло у вікнах своїх будинків (не тільки 16 липня) і дивляться на людей з небес.

Тривав 16 липня сінокіс, і вважалося, що варто поквапитися з роботами, адже попереду були дощі, а потрібно було встигнути запастися кормом для худоби.

Народні прикмети 16 липня:

Постійно чути гуркіт грому під час грози — чекай тривалої негоди

Мошки і комарі вʼються колами — прикмета того, що в найближчі сім днів встановиться гарна погода

Павук виходить з гнізда і тче нову довгу павутину — на гарну погоду

Комарі літають роєм — на гарну погоду.

    Реклама на dsnews.ua