• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.2
Спецпроєкти

COVID-штам "Омікрон" у кілька разів знижує кількість антитіл після препарату Pfizer

Новий штам коронавірусу "Омікрон" здатний частково знизити рівень антитіл, вироблених після вакцинації препаратом Pfizer/BioNTech

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на керівника дослідницької лабораторії Африканського науково-дослідного інституту охорони здоров'я у ПАР Олекса Сігала, передає "ДС".

Сігал представив результати першого дослідження впливу штаму "Омікрон" на антитіла.

Як пише Reuters, вчені проаналізували плазму крові 12 людей, щеплених препаратом Pfizer/BioNTech і заразилися новим штамом. У результаті вони виявили 41-кратное зниження рівня антитіл проти штамом, поширеним на початку пандемії. Сігал зазначив, що ця цифра, найімовірніше, буде скоригована після проведення нових експериментів.

За словами вченого, втрата імунного захисту "сильна, але не повна". Він додав, що своєчасна ревакцинація, швидше за все, знизить ймовірність зараження коронавірусом або захистить від тяжкого перебігу хвороби.

На думку вчених, попри те, що рівень антитіл є показником імунної відповіді організму, вакцини стимулюють інші види клітин, які допомагають захистити організм від впливу коронавірусу, зазначає Reuters.

Новий штам коронавірусу, який отримав назву "Омікрон", вперше виявили наприкінці листопада у Південній Африці, Ботсвані та Гонконгу. Незабаром випадки зараження новим штамом зафіксували у Канаді, США та країнах Європи. 6 грудня перші випадки зараження штамом "Омікрон" виявили в Росії — його підтвердили у двох пацієнтів, які прибули з ПАР.

Вчені попереджали, що через велику кількість мутацій штам може бути стійким до наявних вакцин та антитіл. При цьому експерти ВООЗ повідомили, що штам "Омікрон", який заразився, переносять хворобу в легшій формі.

Як повідомляла "ДС", Всесвітня організація охорони здоров'я в п'ятницю, 26 листопада, провела екстрену нараду для обговорення нового варіанта коронавірусу, вперше виявленого в Південній Африці та Ботсвані. Низка країн через це призупинили авіарейси з країн півдня Африки або посилили обмеження на в’їзд для мандрівників з них.

Згодом новий варіант COVID-19 отримав назву "Омікрон".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua