• USD 28.2
  • EUR 33.3
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

ЦВК звернулася до поліції через зміну виборчих адрес в Одеській області

Реклама на dsnews.ua

Центральна виборча комісія звернулася до поліції через значну кількість змін виборчих адрес в Одеській області

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Центрвиборчкому, передає "ДС".

У ЦВК виникли сумніви щодо великої кількості звернень з метою зміни виборчих адрес громадян на адреси фактичного проживання, що належать до територій Кароліно-Бугазької сільської (Білгород-Дністровський район), Таїровської селищної та Фонтанської сільської (Одеський район) територіальних громад Одеської області. На думку комісії, поліція має перевірити, чи дотримуються тут вимоги законодавства.

"Багато звернень стосуються зміни виборчих адрес виборців на адресу одного і того самого житлового будинку або навіть квартири в ньому. А їх сумарна кількість становить понад 86% загальної кількості звернень, задоволених органами ведення Державного реєстру виборців на території Одеської області", — кажуть у Центрвиборчкомі.

У ЦВК зауважили, що звернення щодо зміни виборчої адреси на таку, за якою громадянин фактично не проживає, є порушенням законодавства.

"Вчинення такої дії з метою голосування на відповідних місцевих виборах за певних кандидатів може призвести до спотворення результатів таких виборів", — кажуть у комісії.

ЦВК нагадує, що це не нова проблема для цього регіону. Через подібну ситуацію комісія вже зверталася до Міністерства внутрішніх справ під час виборів в 2015 році.

Як повідомляла "ДС", раніше у ЦВК назвали чинники, що можуть ускладнити проведення місцевих виборів у жовтні 2020 року. 

    Реклама на dsnews.ua