• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 45.3
Спецпроєкти

"Дарниця" безкоштовно передала МОЗ 5,25 млн доз "Калій Йодид-125-Дарниця"

Нині є важливим питання готовності держави щодо потенційної радіаційної загрози. Враховуючи всі виклики, фармацевтична компанія "Дарниця" продовжує активну співпрацю із Міністерством охорони здоров’я України та Ради національної безпеки і оборони України щодо захисту українців від радіації

Логотип компанії "Дарниця"
Логотип компанії "Дарниця" / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

В найкоротші терміни компанія випустила та зареєструвала новий препарат "Калій Йодид-125-Дарниця", повідомляється на сайті компанії, передає "ДС".

Препарат було створено у відповідності до регламенту щодо проведення йодної профілактики у разі виникнення радіаційної аварії (Наказ Міністерства охорони здоров’я України від 09 березня 2021 року № 408).

Йодид калію застосовується для захисту щитоподібної залози від накопичення радіації. Ризик радіаційного ураження щитоподібної залози може бути знижений або навіть відвернутий при своєчасному призначенні йодної профілактики. Оптимальний ефект йодної профілактики досягається при превентивному прийомі йодид калію за 6 і менше годин або одночасно з надходженням радіоактивних ізотопів йоду або попаданням в зону забруднення. Прийом йодиду калію через 6 годин після потрапляння в забруднену зону радіоактивними ізотопами йоду приводить до 2-х кратного зниження дози опромінення, а якщо прийняти його через 24 години – захисний ефект практично відсутній. Одноразовий прийом йодиду калію забезпечує захист приблизно на 24 години. Профілактичну дозу препарату йодиду калію необхідно приймати тільки після офіційного оповіщення про загрозу викиду від держави та необхідність проведення йодної профілактики.

Загалом, для захисту українців, "Дарницею" вироблено 6,71 млн. доз лікарського засобу "Калій Йодид-125-Дарниця", що дозволяє провести йодну профілактику у разі потреби для понад 6 млн людей. З цієї партії "Дарниця" передала для "Центру громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я України" 5,25 млн доз на суму 69 млн грн. У травні компанія планує випустити ще 1,5 млн доз "Калій Йодид-125-Дарниця".

"Під час війни ефективна взаємодія вітчизняного фарм бізнесу та держави є запорукою національної безпеки країни. Завдяки співпраці із МОЗ та РНБО, "Дарниця" випустила новий препарат "Калій Йодид-125-Дарниця", що відповідає регламенту МОЗ щодо проведення йодної профілактики у разі виникнення радіаційного опромінення" — зазначив Дмитро Шимків, голова ради директорів Darnitsa Group.

Довідка

ПрАТ Фармацевтична компанія "Дарниця" заснована в 1930 році. З 1998 року "Дарниця" є лідером в Україні за обсягом виробництва ліків у натуральному виразі. Стратегічні напрямки розвитку портфеля – кардіологія, неврологія, розв’язання проблем болю.

    Реклама на dsnews.ua