• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.2
Спецпроєкти

Справа Хізб ут-Тахрір у Росії та в Криму продовжили арешти 14 фігурантам

Реклама на dsnews.ua
У Росії та в Криму суди окупантів продовжили арешти 14 фігурантам другий сімферопольської групи у справі "Хізб-ут Тахрір" на 30 днів

Кіровський районний суд міста до 15 березня продовжив запобіжний захід Асану Яникову, Аліму Карімову, Акіму Бекірову, Иззету Абдуллаєву і Сеитвели Сейтабдиеву, передає "ДС" з посиланням на Крим.Реалії.

Аналогічне рішення винесли Жовтневий районний Ростова-на-Дону і Таганрозький міський суди, залишивши під вартою Ерфана Османова і Сейрана Муртазу.

В підконтрольному Росії Київському районному суді Сімферополя, а також Верховному суді Криму було продовжено запобіжний захід Сервету Газієву, Енверу Аметова, Шабану Умерову, Тофику Абдулгазиеву, Рустема Шейхалиеву, Белялу Адилову і Ескендеру Сулейманову.

Всі засідання крім одного - в Київському районному суді Сімферополя - проходили в закритому режимі. Про це розповів адвокат Еміль Курбединов.

"Запобіжний захід продовжено на місяць, оскільки в березні буде рік з моменту арешту хлопців. Через місяць справа потрапить до підсудність Ростовського обласного суду. Всі наші підзахисні у виступах посилаються на четверту Женевську конвенцію, а також на міжнародні резолюції, в яких мова йде про окупацію Криму. Вони також звертають увагу суду на те, що є громадянами України", - розповів адвокат.

За словами Курбединова, у багатьох фігурантів даної справи в умовах слідчого ізолятора погіршився стан здоров'я.

"У когось виникли проблеми з зубами, у кого-то болі в нирках, у когось- у спині. Медичну допомогу в СІЗО надають посередньо. У всіх випадках співробітники слідчого ізолятора відмовляються проводити якісне обстеження", - розповів Курбединов.

Адвокат також зазначив, що завтра, 12 лютого, очікується судове засідання щодо продовження запобіжного заходу стосовно ще одного фігуранта цієї справи - Руслана Сулейманова.

Напередодні в підконтрольному Росії Київському районному суді Сімферополя відбулося чотири судових засідання, в ході яких десятьом фігурантам другого сімферопольської "справи Хізб ут-Тахрір" продовжили арешти.

    Реклама на dsnews.ua