• USD 27.7
  • EUR 32.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Справу по одному з нападів на Стерненка закрито

Реклама на dsnews.ua

Кримінальне провадження за фактом третього нападу на одеського активіста Сергія Стерненка зупинено

Про це активіст повідомив у своєму Telegram-каналі, передає "ДС".

"За повідомленням слідчого, провадження щодо третього нападу на мене зупинили. Формальною підставою для цього стало оголошення в розшук за хуліганство… виконавця Олександра Ісайкула. Ісайкулу СБУ дала втекти з України ще 17 березня 2019 року", — пише Стерненко.

Він зазначив, що зупинка провадження означає припинення будь-яких слідчих дій.

За словами активіста, ще в травні він звертався з клопотанням до прокурора Бозовуляка з вимогою виділити матеріали по виконавцю Ісайкулу в окреме провадження, щоб не спливали терміни розслідування.

"А основне провадження необхідно було і далі розслідувати, бо досі немає підозр організаторам Подобєдову та Посувайлу і слідство навіть не намагається шукати замовника та всіх інших співучасників", — написав він.

Стерненко зазначив, що прокурор йому невмотивовано відмовив. А слідчий почав чинити тиск і "займатися процесуальним терором".

"Він надіслав мені 5 повісток на кожен день тижня із вимогою прибути о 10:00 в СБУ для ознайомлення із матеріалами провадежння проти мене. Хоча ознайомлення це моє право, а не обов‘язок. Тим паче що з частиною матеріалів я і так вже ознайомився і планував сам йти знайомитись ще", — додав активіст.

Нагадаємо, Головне слідче управління СБУ повідомило одеському активісту Сергія Стерненку про підозру в умисному вбивстві (ч. 1 ст. 115 Кримінального кодексу) і незаконному поводженні зі зброєю (ч. 2 ст. 263 КК). Слідство також наполягає, що Стерненко в травні 2018 року після здійснення на нього нападу "сам собі завдав колото-ріжучих ран".

Незадовго до цього стало відомо, що жителям Одеської області Олександру Ісайкулу та Івану Кузнєцову оголошено про підозру у нападі на колишнього главу одеського осередку "Правого сектора" Сергія Стерненка. При цьому Кузнєцов загинув від поранень, завданих йому активістом.

Як повідомляла "ДС", 16 червня Шевченківський суд Києва змінив адресу домашнього арешту активіста Сергія Стерненка, в результаті дозволивши перебувати не за місцем прописки, а за місцем фактичного проживання. А 3 липня Апеляційний суд Києва залишив у силі рішення попередньої інстанції про домашній арешт Сергія Стерненка.

Сам Стерненко вважає рішення про його цілодобовий арешт незаконним, оскільки суддя не оголосила його мотиваційну частину.

    Реклама на dsnews.ua