• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

День Героїв Небесної Сотні: Зеленські вшанували памʼять полеглих (ФОТО, ВІДЕО)

Сьогодні в Україні відзначають День памʼяті Героїв Небесної Сотні. Президент Володимир Зеленський разом з дружиною Оленою вшанували подвиг учасників Революції Гідності у Києві

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні на офіційній сторінці президента, передає "ДС".

Президент та перша леді встановили лампадки біля хреста на місці загибелі активістів Майдану.

 "Ми не маємо права забути імена всіх загиблих на Майдані. Ми не маємо права не дізнатися імена всіх винних у цьому. Ми не маємо права не побудувати саме ту країну, за яку вони віддали свої життя. Вічна памʼять усім, хто загинув за майбутнє України!" – сказав Володимир Зеленський.

Президентське подружжя також зробило перший удар у Дзвін Гідності, який 20 лютого дзвонитиме за кожним загиблим Героєм Небесної Сотні.

Дзвін Гідності був виготовлений за дорученням президента з метою вшанування подвигу героїв. На пам'ятці розміщено напис "Слава Україні! Небесній Сотні слава!" Дзвін встановлено та відкрито на території майбутнього Національного меморіалу Героїв Небесної Сотні в центрі столиці. У день народження кожного Героя Небесної Сотні опівдні перед Дзвоном Гідності встановлюється портрет загиблого і лунає пам'ятний дзвін.

Нагадаємо, щорічно 20 лютого в Україні відзначають День Героїв Небесної Сотні. Саме в цей день в 2014 році, під час Революції Гідності, протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого піку. З 18 по 20 лютого на Майдані загинуло найбільше людей – 78 осіб, після 20 лютого – ще 20. 105 Героям Небесної Сотні посмертно присвоєно звання Герой України, а троє іноземців — громадянин Білорусі Михайло Жизневський, Грузії – Зураб Хурція і Давид Кіпіані, посмертно нагороджені орденами Героїв Небесної Сотні.

17 лютого 2021 року Верховна Рада визнала Революцію гідності одним із ключових моментів українського державотворення та виразником національної ідеї свободи, а режим Віктора Януковича назвала "злочинним".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua