• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Денісова заявила, що трафік через КПВВ на Донбасі впав майже в 30 разів

З 2019 року на окупованому Росією Донбасі кількість переходів через контрольні пункти в'їзду-виїзду зменшилася в 27 разів. Люди фактично не можуть з'їздити на підконтрольну Україні територію навіть, щоб отримати свою пенсію

Людмила Денісова
Людмила Денісова
Реклама на dsnews.ua

Про це заявила уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова, передає "ДС" з посиланням на РБК-Україна.

За її словами, з семи КПВВ на Донбасі працювало тільки два — Станиця Луганська в Луганській області і Новотроїцьке в Донецькій.

"За останній період часу, як нам кажуть прикордонники, різко зменшилася кількість людей, які переходять з одного боку на інший — в основному для того, щоб отримати лікування, купити ліки, відвідати родичів, отримати пенсії або зареєструвати акти громадянського стану. Кількість переходів через КПВВ зменшилася в 27 разів у порівнянні з 2019-им", — розповіла омбудсмен.

Також Денісова підкреслила, що тільки в минулому році до неї звернулися одночасно 1,7 тисячі кримчан, які не могли в'їхати на підконтрольну територію.

"Довелося вирішувати ці питання на особистих контактах, зокрема, через командувача ООС, коли це стосувалося Донецької і Луганської областей. На сьогодні це все ще й посилюється небезпечною ситуацією біля лінії зіткнення. Ми знаємо, що постійно стріляють, підривають, мінують, скидають з безпілотників гранати і т.д", — уточнила вона.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua