• USD 26.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Дерева від Зеленського: стало відомо, коли почнуть саджати

У жовтні поточного року Державне агентство лісових ресурсів почне реалізацію президентського проекту "Зелена країна", в рамках якого буде висаджено 1 млрд дерев

Реклама на dsnews.ua

Про це розповів голова Держагентства Юрій Болоховець, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Йдеться про висадження протягом трьох років 1 млрд дерев — це одна частина. І друга частина — це створення протягом 10 років 1 млн га нових лісів… Фактично це велике лісове будівництво. Це план екологічного порятунку нашої країни", — сказав Болоховець.

Він зазначив, що Держлісагентство буде головним драйвером цієї програми.

"Навесні ми за одну добу висадили 5 млн дерев. Ця акція проходила в 110 країнах світу. Україна була лідером; висадила 4 млн дерев… Лише навесні цього року Держлісагентство посадило 180 млн нових дерев. Плюс інші користувачі. Восени ми плануємо доповнити (зроблене — ред.), висадивши 30 млн дерев", — запевнив глава відомства.

За його словами, робота почнеться з підготовки якісного посадкового матеріалу, потенціал України в цій сфері необхідно збільшити вдвічі.

"Сьогодні у Львові відкривається перший насіннєвий центр, де будуть вирощувати сіянці за найсучаснішими технологіями. У нас у планах — створити девʼять таких центрів. До кінця року буде здано центр в Донецькій області і ще 7 таких центрів в різних регіонах України", — пояснив Болоховець.

Крім того, зазначив він, важливо знайти вільні площі для заліснення.

"Для висадки 1 млрд дерев протягом трьох років нам потрібно 170 тис. га земель. Ми знайшли близько 100 тис. га, на яких можна проводити заліснення. Це території, де були втрачені культури, це згарища, незаліснені ділянки. Ми провели роботу з територіальними громадами", — розповів Болоховець.

За розрахунками Держлісагентства, для реалізації проекту потрібно близько 6 млрд грн. Агентство може розраховувати на 4 млрд грн власних ресурсів, 2 млрд грн ще потрібно знайти. Це можуть бути як державні кошти, так і кошти бізнесу, зазначив керівник відомства.

Нагадаємо, 7 червня президент Володимир Зеленський заявив, що розраховує на висадку мільярда дерев протягом трьох років.

Міністр захисту навколишнього середовища і природних ресурсів Роман Абрамовський повідомив, що для висадки 1 млрд дерев в рамках проекту "Зелена країна" на найближчі 3 роки буде потрібно 2 млрд грн, які будуть залучені за рахунок діяльності лісових господарств і з держбюджету.

Крім того, виконавчий директор асоціації "Енергоефективні міста України", експерт ЄІБ Святослав Павлюк зазначив, що для реалізації указу президента про збільшення площі лісів необхідно висадити дерева щільністю 1 дерево на 5 кв. м.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua