• USD 26.7
  • EUR 31.5
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

Дерипаска допоміг медикам Миколаєва в боротьбі з "Дельтою" та іншими штамами коронавірусу

Лікарі миколаївського медцентру готові до зустрічі з новими мутаціями коронавірусу

Реклама на dsnews.ua

Про це в інтерв'ю журналістам розповіла Людмила Піхтерєва, завідувачка інфекційного госпіталю.

Разом зі своїми колегами вона пройшла дороговартісне навчання, організоване й оплачене Миколаївським глиноземним заводом. 5-місячні курси були організовані на базі Української військово-медичної академії в Києві. А інша команда медиків госпіталю, побудованого за ініціативою промисловця Олега Дерипаски, навчилася роботі на найсучаснішому обладнанні в харківському науково-практичному центрі трансфузіології та інноваційної медицини.

«Акцент був зроблений на темі коронавірусної інфекції, що актуально в умовах пандемії, — зазначила в бесіді з журналістом завідувачка інфекційного госпіталю Миколаєва. — Нас ознайомили з особливостями протікання коронавірусної інфекції, в тому числі викликаної новими штамами «Дельта», «Лямбда» і «британським» штамом. Ці знання поза всяких сумнівів допоможуть госпіталю у всеозброєнні зустріти ймовірну осінню хвилю COVID-19 і надати пацієнтам ефективну і своєчасну медичну допомогу. Ми поглибили свій професійний досвід, ознайомилися з останніми світовими методиками, перейняли досвід київських колег».

Як відомо, сучасний інфекційний госпіталь створений у Миколаєві з ініціативи промисловця українського походження Олега Дерипаски. Миколаївський глиноземний завод, що входить до заснованого ним міжнародного холдингу, виділив на будівництво і обладнання ультрасучасного медичного закладу 155 млн грн. Антіковідний госпіталь допоміг Миколаєву впоратися з першими ударами епідемії — тут приймали і рятували найважчих хворих із великим ураженням легень. З моменту відкриття госпіталю МГЗ надає йому постійну підтримку, надавши фінансування на суму близько 6 млн грн. Завод допоміг закупити дорогі медикаменти і сучасне обладнання, а також засоби індивідуального захисту.

Як розповіла Людмила Піхтерєва, під час навчання, профінансованого МГЗ, медики "ковідного" госпіталю ознайомилися з діагностикою, симптоматикою і особливостями лікування коронавірусної інфекції, викликаної новими штамами. Завідувачка інфекційного госпіталю висловила вдячність надійному партнеру — Миколаївському глиноземному заводу, який продовжує опікуватися госпіталем, допомагати медикам і пацієнтам. Завод профінансував закупівлю сучасного обладнання для лабораторії, яка допоможе точно визначати різні штами COVID-19 і призначати правильне лікування.

«Завдяки МГЗ наша клініко-біохімічна лабораторія має обладнання iPonatik для проведення ПЛР-діагностики коронавірусної інфекції. Спочатку пацієнтові роблять звичайний ПЛР-тест для виявлення коронавірусу, а потім, у разі необхідності, інший ПЛР-тест — для визначення штаму. Завдяки МГЗ ми закупили такі дорогі препарати, як «Тоцілізумаб» («Актемра») і «Біовен моно», які використовуються в найважчих випадках перебігу хвороби. Це, так би мовити, препарати з розряду «важкої артилерії». Наразі у нас є «Ремдесівір» — рекомендований протоколом препарат, який дуже ефективний і при штамі «Дельта», — зазначила завідувачка госпіталю. Допомога госпіталю виявляється з ініціативи Олега Дерипаски. З початку пандемії він побудував вісім "ковідних" медцентрів і надає лікарям всебічну підтримку в боротьбі з новим вірусом.

Раніше головний лікар Миколаївської міської лікарні № 5 Олена Терентьєва розповіла журналістам, що в Україні немає аналогічного за якістю медичного закладу, здатного протистояти епідемії коронавірусу: «За обладнанням, якістю споруди, рівнем комфорту для пацієнтів, облаштування палат нашому інфекційного відділення немає рівних в Україні. Всі, хто відвідує наш госпіталь, у захваті», — заявила лікарка, і зазначила, що" ковідний "госпіталь міськлікарні № 5 є найбільш пристосованим медичним закладом Миколаєва для протидії новим хвилям епідемії коронавірусу.

    Реклама на dsnews.ua