• USD 28
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Держекоінспекція слідкуватиме за лісами та сміттєзвалищами з космосу

Реклама на dsnews.ua

Космічні технології допомагатимуть інспекторам ДЕІ виявляти екологічні порушення і фіксувати обсяги завданих збитків довкіллю

Про це повідомив голова Держекоінспекції Андрій Мальований у Facebook, передає "ДС".

Він зазначив, що 15 липня зустрівся з головою Державного космічного агентства Володимиром Усовим і начальником Національного центру управління та випробування космічних засобів Володимиром Присяжним. Вони презентували свої можливості, що можуть допомогти ДЕІ здійснювати нагляд за довкіллям "ефективніше, оперативніше, швидше".

"Схожої результативності ДЕІ досягла б, якби моніторинг стану довкілля здійснювали із залученням вертольотів. Однак це дуже дорого й вимагає значних часових ресурсів. Послуги ДКА коштуватимуть у десятки разів дешевше, а оперативність і аналітичність їхньої роботи взагалі не порівнювана", — каже голова ДЕІ.

Відомства домовилися спільно розробити Національну систему моніторингу довкілля. Вона допоможе фіксувати місця й обсяги вирубки лісу, стихійних сміттєзвалищ, забруднення вод в наслідок викидів із суден, видобування природних ресурсів і просідання ґрунтів.

"Наступним кроком буде створення робочої групи відповідальних фахівців для формулювання технічного завдання. Необхідно залучити Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, Держгеокадастр. Відповідно до технічного завдання ДКА розрахує необхідний бюджет, і ми зробимо запит на фінансування", — розповів Мальований.

Космічні технології допомагатимуть інспекторам ДЕІ виявляти екологічні порушення і фіксувати обсяги завданих збитків...

Gepostet von Андрій Мальований am Mittwoch, 15. Juli 2020

Як повідомляла "ДС", Кабінет міністрів призначив Андрія Мальованого керівником Державної екологічної інспекції на засіданні 13 травня.

    Реклама на dsnews.ua