• USD 27.8
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Дитячі оздоровчі табори краще не відкривати, ніж потім ліквідовувати наслідки, - Ляшко

Реклама на dsnews.ua

Для прийняття Кабміном рішення про відкриття дитячих оздоровчих таборів місцеві влади повинні гарантувати медичну допомогу не тільки за коронавирусу, але і за іншими нозологіями

Про це в ході "круглого столу" в ТПП України заявив головний санітарний лікар Віктор Ляшко, передає "ДС" з посиланням на "Цензор.НЕМАЄ".

"В організованих колективах, крім краплинного шляху (передачі інфекції. - ред.), щорічно виникають спалахи кишкової інфекції. Сьогодні ніхто не дасть 100% гарантії, що їх не буде. Навіть якщо хтось дасть гарантію, то ця гарантія буде розвіяна - ми це проходили і з транспортниками, і з іншими... Буде навантаження на певний регіон, тому що всі поїдуть відпочивати до моря або в Карпати. Ми повинні бути впевнені, що місцеві лікарні зможуть надати медичну допомогу не тільки у випадку з COVID-19, але і у разі виникнення інших інфекційних захворювань", - розповів він.

Ляшко зазначив необхідність враховувати, що дитячий організований відпочинок у курортних регіонах повинен бути забезпечений відповідними потужностями медустанов саме в цих регіонах.

При цьому він підкреслив, що безпосередньо дитячі оздоровчі заклади не в змозі в такому випадку надати медичну допомогу на належному рівні.

"Ми стримуємо відкриття дитячих таборів, тому що може бути нашарування різних інфекцій: коли ми привозимо організований дитячий колектив, виникає та ж ротавірусна інфекція. Ми не розуміємо, це коронавірус або кишкова група інфекцій, але ми повинні всіх госпіталізувати, всіх контактних ізолювати. Це буде величезне навантаження на установу, яка їх прийняла", - зазначив Ляшко.

Ляшко підтримав ідею формування переліку обов'язкових вимог, які мають дотримуватися дитячі оздоровчі установи в поточному оздоровчому сезоні з урахуванням епідемії COVID-19.

У той же час він підкреслив, що для обласних адміністрацій також повинні бути розроблені вимоги, що враховують клініки в курортних регіонах і зможуть надати медичну допомогу не тільки при COVID-19, але і при інших інфекційних захворюваннях, спалахи яких зазвичай відбуваються в місцях організованого відпочинку дітей.

За його словами, якщо область ініціює ухвалення дитячих груп, то ОДА повинні розрахувати маршрути всіх пацієнтів і гарантувати їм медичну допомогу.

Ляшко зазначив, що дозвіл на прийняття відпочиваючих дорослими санаторіями не означає, що дитячі табори також готові до цього. У зв'язку з цим на прикладі роботи готелів і санаторіїв для дорослих вивчаються можливості дотримання эпидбезпеки в умовах епідемії COVID-19.

"Санаторії для дорослих - це індивідуальний або сімейний відпочинок. Вони закрилися сім'єю, ізолювалися в номері, замовляють їжу в номер. Ми можемо виписати вимоги до таборів, але в разі спалаху хто буде нести відповідальність? У нас звикли, що органи місцевого самоврядування самі відкривають (установи. - Ред.), але якщо спалах, то вони кажуть: дозволив санітарний лікар. Мені краще не дозволити, ніж потім ліквідовувати наслідки, тому що це - діти", - підсумував Ляшко.

Як повідомляла "ДС", в Міністерстві охорони здоров'я планують сформувати рекомендації для відкриття дитячих літніх таборів відпочинку, щоб знизити ризики зараження коронавірусною інфекцією.

Сьогодні, 11 червня, представники дитячих літніх таборів проводять під будівлею Кабінету міністрів мітинг, вимагаючи відкрити оздоровчі установи.

    Реклама на dsnews.ua