• USD 27.1
  • EUR 33
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Дев'ять тисяч українців безкоштовно протестують на антитіла до коронавірусу

Міністерство охорони здоровʼя дослідить поширення антитіл до коронавірусу. Українців тестуватимуть безкоштовно

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні пресслужби МОЗ, передає "ДС".

Як зазначається, науковці оцінять стан популяційного імунітету населення, визначать найуразливіші групи до інфікування, доступ до тестування, частку безсимптомних випадків серед дорослого населення, а також можливі фактори ризику.

У МОЗ зазначають, що планують "побачити ціліснішу картину", тобто врахувати інформацію про тих людей, які хворіли безсимптомно або з різних причин не звертались до лікаря по допомогу.

Дослідження планують проводити у два етапи: польовий та аналітичний. Це відбуватиметься протягом літа.

Так, польовий етап передбачає формування мобільних бригад. Кожна складатиметься з соціологічних працівників та медика, котрі робитимуть опитування та братимуть зразки крові для проведення в лабораторіях тестів на наявність антитіл IgM та IgG.

Таким чином планують охопити до 9 тис. обраних рандомно громадян, які живуть у всіх регіонах України в населених пунктах із різною кількістю жителів – від сіл до великих міст, мають різний вік та стать.

"Це абсолютно добровільна для громадян ініціатива, у результаті якої вони отримають безкоштовні результати тестів на антитіла", — йдеться в повідомленні.

У свою чергу, під час аналітичного етапу передбачається оброблення заповнених анкет та формування реальних статистичних результатів, репрезентативних для всієї України.

Нагадаємо, раніше головний санітарний лікар Віктор Ляшко сказав, що не варто робити тести на виявлення антитіл до коронавірусу без гострої потреби та пов’язувати наявність чи відсутність таких антитіл до дії вакцини проти COVID-19.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua