• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Деякі лікарні виписують пацієнтів з коронавірусом: Шмигаль пояснив, чому

Деякі лікарні виписують пацієнтів з таким симптомом коронавірусу як киснева недостатність, оскільки потрібно звільнити місця для тяжкохворих

Палата лікарні
Палата лікарні / otg.cn.ua
Реклама на dsnews.ua

Про це премʼєр-міністр України Денис Шмигаль заявив в інтервʼю Фокусу, коментуючи заяви волонтерів про те, що кисневих концентраторів катастрофічно не вистачає, через що хворих виписують з медустанов, передає "ДС".

"Але вірус поширюється не завжди рівномірно. Якщо ми говоримо, що в Україні зайнята третина місць з киснем, то в Івано-Франківській області, в "червоній зоні" — усі. У такому випадку лікарі в першу чергу надають місця тим, у кого життя залежить від подачі кисню. Якщо ж загрози життю немає, але залишаються симптоми, то виписують, щоб звільнити місця для важких пацієнтів", — заявив Шмигаль.

За словами премʼєра, лікар, виписуючи пацієнта, знає, що несе відповідальність за кожного.

"Якщо ж для полегшення ситуації або реабілітації в домашніх умовах необхідний кисень і в цьому допомагають волонтери, низько вклоняюся. Але це не означає, що медики не зробили все, щоб врятувати людину", — розповів Шмигаль.

Нагадаємо, станом на ранок 4 березня в Україні зафіксовано 10 057 нових випадків коронавірусної хвороби, це на 2822 випадки більше, ніж напередодні вранці. Жертвами інфекції стали 194 особи.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua